Portorož zanesljivo tudi do druge zmage

Sobotni drugoligaški obračun je precej bolje odprla Litija, ki je po košu Dragana Pušića hitro povedla s 14:7. Razlika je nekaj minut kasneje znašala celo 8 točk (21:13), a so gostje to razliko z delnim izidom 10:2 hitro izničili. Portorožu je pripadel tudi zaključek druge četrtine, na polčas pa so odšli s prednostjo 14 točk (37:51). Zgodba je bila podobna tudi v drugem delu igre, domači pa v nobenem trenutku niso resno ogrozili druge letošnje zmage Portoroža.

Pri Portorožu, ki je igral le s sedmimi igralci v rotaciji, je ponovno blestel Andraž Rogelja (21 točk, 6 skokov, 4 asistence), odlično predstavo pa je prikazal tudi mladi Maksim Gorbachov (12 točk, 10 skokov, 8 asistenc). Pri domačih je bil najbolj razpoložen Nejc Pavliha (15 točk), 13 točk in 8 skokov pa je vpisal Jaka Štemberger.

LITIJA – PORTOROŽ 76:87 (23:20, 14:31, 20:22, 19:14)