Točkovno deficitarni obračun pripadel Postojni

V Celju je v soboto zvečer gostovala Postojna, ki je to poletje dodobra prevetrila zasedbo in v sezono vstopila s precej visokimi pričakovanji. Začetek obračuna je postregel s precej raztrgano igro, prva četrtina pa se je končala z izidom 11:8. Gostom se je v nadaljevanju le nekoliko odprlo v napadu, kar pa ni mogoče trditi za Celjane, ki so na polčas odšli z zaostankom enajstih točk (18:29). Postojna je skozi celotni drugi polčas nadzorovala potek srečanja in na koncu tudi zasluženo prišla do zmage z 10 točkami razlike.

Prvi strelec srečanja je bil Sebastjan Borse z 20 točkami, 11 pa jih je dodal njegov soigralec Peter Meze. Domači so tokrat imeli le dva razpoložena košarkarja, saj sta Nejc Buda (13 točk, 15 skokov) in Tadej Tabak (15 točk) dosegla več kot polovico točk svoje ekipe.

CELJE – PVC NAGODE POSTOJNA 47:57 (11:8, 7:21, 15:16, 14:12)