Troti do velike zmage na derbiju kroga

V športnem centru Livada smo v soboto v pozno popoldanskem terminu lahko spremljali derbi kroga med Troti in ambiciozno Ilirijo. Dvoboj med dvema ekipama, ki se ju na koncu sezone pričakuje na vrhu lestvice 2. SKL, so bolje pričeli gostje, ki so vodili skoraj celotno prvo četrtino, a si niso uspeli nabrati konkretne prednosti. Tudi v nadaljevanju smo vse do začetka zadnje četrtine lahko spremljali zelo izenačen obračun, v katerem sta se moštvi izmenjavali v vodstvu. Troti so nato vključno s koncem tretje četrtine nanizali osem zaporednih točk in prvič na tekmi povedli z nekoliko občutnejšo prednostjo (62:54). Prednost sta v naslednji minuti sicer nekoliko stopila Cerkevnik in Fon, a so domači ostali zbrani in tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec Trotov je bil tokrat 20-letni Jakob Strel, ki je 12 točkam dodal še 11 skokov, dvomestno število točk pa so dosegli tudi Črt Ristič (11), Rok Vidrih (10) in Smiljan Pavić (10). Pri gostih sta tokrat prednjačila predvsem oba igralca izpod koša, saj je Haris Čučović dosegel 18 točk, 15 pa jih je dodal Marko Pajić.

TROTI – ILIRIJA 78:64 (23:21, 16:19, 18:14, 21:10)