Troti brez težav odpravili Celjane

V soboto ob 19. uri smo v dvorani OŠ Celje spremljali obračun 2. SKL med Košarkarski klubom Celje in Žoltastimi Troti. Absolutni favoriti dvoboja so bili Novomeščani, ki so v sezoni 2020/2021 izgubili zgolj enkrat in so trenutno na drugem mestu. Celjani zmage zaenkrat še ne poznajo in so prikovani na dnu lestvice. Troti so upravičili vlogo favoritov in slavili z 68:95.

Žoltasti Troti so bolje krenili v tekmo in po polovici igralnega časa v prvi četrtini vodili s 3:10. Po polaganju Aleksandra Hočevarja so povedli s +9 3:12 in si tako priigrali najvišjo prednost četrtine. V naslednjih minutah so se nekoliko prebudili tudi domači, ki so z delnim izidom 7:2 prišli do vsega 4 točke zaostanka (10:14). V zadnjih dveh minutah prve četrtine so znova prevladovali Troti, ki so ponovno povečali vodstvo, rezultat četrtine, 10:19 pa je postavil veteran Smiljan Pavić. Na začetku druge četrtine se je nadaljevala dobra predstava Žoltasti Trotov, a po dveh minutah igre so Celjani znova prišli do delnega izida s katerim so se približali favoriziranim gostom. Nejc Buda je najprej znižal na 21:25, v 6. minuti druge četrtine pa je Rene Žvan Celjane približal na 27:30. Sledili sta dve minuti odmora po katerih pa so gostje pritisnili na plin in znova povsem pobegnili. Do polčasa jim je uspel delni izid 7:15 in tako so na odmor odšli z vodstvom 34:45.

Tretja četrtina je potekala povsem po notah gostov. Troti so večino časa držali prednost, ki je znašala okoli 15 točk, proti koncu četrtine pa je Črt Ristić zadel trojko s katero je svoje moštvo prvič popeljal do prednosti z 20 točkami razlike (50:70). Ristič je v zadnji minuti zadel tudi dva prosta meta in ohranil prednost 20 točk za Dolenjce (52:72). Zadnja četrtina je bila za obe moštvi zgolj še formalnost, saj so Troti zgolj še nekoliko povečali prednost in prišli do zanesljive zmage.

V moštvu Celja ni bilo košarkarja, ki bi strelsko posebej izstopal. Največ točke je dosegel Nejc Buda, ki jih je zbral 13, obenem pa še 5 skokov in 3 asistence. Omeniti velja tudi dosežek Gašperja Sevška, ki je z 10 točkami in 10 skoki prišel do dvojnega dvojčka.

Najboljši strelec Žoltastih Trotov je bil Smiljan Pavić, ki je dosegel 17 točk, 3 skoke in asistenco, po 11 točk pa so prispevali Rok Vidrih, Aleksander Hočevar in Jaka Klobučar.

KK Celje – ŽOLTASTI TROTI 68:95 (10 : 19, 24 : 26, 20 : 29, 14 : 21)