Philadelphia in Portland izsilila sedmo tekmo

Nocoj sta bili pred domačo publiko na težki preizkušnji ekipi Philadelphie in Portlanda. Oba kluba sta »win or go home« tekmo odločila v svojo korist, po tem ko so Sixersi s 112:101 ugnali Toronto, Portland pa je s 119:108 slavil proti Denverju. Po izjemno izenačenem dvoboju se tako v obeh parih polfinalne serije obeta sedma odločilna tekma, na kateri bosta prednost domačega skušala unovčiti Toronto in Denver.

Po sramotilnem porazu, kjer bi publika Philadelphie že zdavnaj izžvižgala svoje ljubljence, so se Sixersi odlično pobrali in nadzorovali celoten potek srečanja. Pozabili so na 5. tekmo v Torontu kjer so jih Raptorsi dobesedno raztrgali in premagali za 36 točk.

Nocoj Toronto predvsem ni imel odgovora na navezo Jimmy Butler – Ben Simmons, ki se je »končno« prebudila in skupaj dosegla 46 točk. Sploh Butler je zadeval v ključnih trenutkih tekme in večer sklenil s 25 točkami. Prav tako je svoj delež prispeval vse prej kot stoodstotni Joel Embiid, (ki si je v tej seriji že poškodoval levo koleno, trenutno pa ga pestijo še želodčne težave) s 17 točkami in 12 skoki. Prvi zvezdnik Toronta Kawhi Leonard sicer strelsko ni bil skromen, ustavil se je pri 29 točkah, toda serija njegovih košev v zadnji četrtini je prišla malce prepozno, ko je bila tekma praktično odločena.

Razigrani Jimmy »Buckets« Butler, kot mu pravijo privrženci Philadelphije, je bil s svojimi atraktivnimi potezami v pomembnih trenutkih zagotovo prvo ime tekme. Pokazal je, da je lačen uspeha in zakaj bo poleti na prostem trgu verjetno lahko zahteval maksimalno 188-milijonsko pogodbo za obdobje petih let. “Igram, da zmagujem. Zdaj je to, kar moram narediti, da pridemo do velike priložnosti za uspeh,” je odločen priljubljeni branilec Sixersov.

Lillard Portland obdržal nad vodo

Denver je v šesto tekmo v Portlandu vstopil odločno in se sredi prvega polčasa že lahko pohvalil s dvomestno prednostjo. Blazersi pa so kmalu uspeli strniti glave in proti koncu druge četrtine prevzeli pobudo, izenačili, nato pa vajeti niso več spustili iz rok. Nuggetsi so kar nekajkrat še zagrozili, tudi povedli za točko ali dve, toda Portland je imel obilico razigranih košarkarjev, ki v pravih trenutkih niso zgrešili.

V odločilni 3. četrtini je razigrani Damian Lillard prispeval 17 točk in tekmo sklenil z 32 točkami. Izjemno strelsko razigran je bil tudi CJ McCollum s 30 točkami, rezervist Rodney Hood je s 25 točkami postavil svoj rekord v končnici. Po pričakovanjih ni bil zadržan tudi Nikola Jokič, ki je za Denver prispeval 29 točk, 12 skokov in 8 podaj. Znova je dobro sodeloval z Jamalom Murryjem, ki se je ustavil pri 24 točkah, toda duo ni bil kos strelskemu šovu Lillarda in druščine.

Odločilni dvoboj bosta kluba bila v Denverju, kjer bodo domači košarkarji še drugič zapored igrali sedmo tekmo in se skušali kot najmlajša ekipa v ligi NBA prebiti v konferenčni finale.