Philadelphia do popolnega maščevanja, Clippersi s prvaki do preobrata vseh časov

V noči na torek sta se v končnici odvili dve tekmi, obe pa sta bili po svoje poslastica za oči. Philadephia se je z zmago nad Brooklynom na drugi domači tekmi s porušenimi rekordi odkupila navijačem za uvodni poraz, Los Angeles Clippers pa so z neverjetnim povratkom (-31 točk) poskrbeli za hladen tuš trenutnih prvakov Golden State Worriors.

Na tekmi med Brooklynom in Philadelphio so košarkarji slednjih spisali zgodovino, po tem ko so v tretji četrtini dobesedno demolirali svoje nasprotnike. Po prvi tekmi se je v mestu gostiteljev poznalo veliko grenkega priokusa, navijači so med slabo predstavo svojih ljubljencev žvižgali in negodovali. To je na igralcih pustilo velik pečat in tako so v drugo tekmo stopili z drugačnim obrazom.

Po polčasu so bili gostje iz Brooklyna še popolnoma v igri in se pri zaostanku 64:65 nadejali druge zmage. Toda v tretji četrtini je na parket stopila drugačna Philadephia. V danih dvanajstih minutah so z rezultatom 51:23 podrli številne rekorde po tem, ko so zadevali iz vseh mogočih položajev. Množica je bila na nogah in vzdušje v Wells Fargo Centru je bilo popolnoma drugačno kot izpred dveh dni.

Philadelphia je z 51 točkami, kolikor jih je dosegla v tretji četrtini, izenačila rekord končnice lige NBA. Toliko jih je v eni četrtini v izločilnem delu najmočnejšega klubskega košarkarskega tekmovanja na svetu dosegla le še ekipa Los Angeles Lakers daljnega leta 1962, ko je bil njen prvi zvezdnik Elgin Baylor. V tretji četrtini so kar trije košarkarji Philadelphie dosegli dvomestno število točk. Embiid je zbral 13, Tobias Harris 12, Mike Harris pa 10 točk.

Kljub temu da so gostje ob koncu prišli do visokega števila točk, je Philadephia na drugi strani podrla osebni rezultatski rekord končnice. Števec se je ustavil pri 145:123.

Clippersi zrežirali preobrat preobratov

Medtem ko je bilo na prvi tekmi še lep čas jasno kdo bo zmagovalec, pa se je dve uri kasneje v zadnji četrtini med Golden Stateom in Los Angeles Clippersi odvila prava drama. Večino tekme je kazalo, da bodo prvaki zlahka povečali vodstvo v zmagah. Na polovici tretje četrtine so Curry in druščina vodili že za 31 točk, toda gostje iz mesta angelov so imeli drugačne načrte. Občinstvo v Oracle Areni je obnemelo, po tem ko so bili priča največjemu preobratu v zgodovini končnice NBA.

Clippers so v drugem polčasu dosegli kar 85 točk, prvi junak srečanja pa je postal Lou Williams. V igro je vstopil s klopi, na parketu prebil slabih 33 minut in dosegel kar 36 točk. V četrti minuti je bil iz igre prisiljen oditi center Bojevnikov DeMarcus Cousins, zaradi poškodbe mišice. To v danem trenutku na domačo ekipo še ni vplivalo, saj so leteli po igrišču in navijače kot ponavadi navduševali z atraktivno igro.

Pri gostiteljih so pričakovano največ točk dosegli največji zvezdniki Stephen Curry (29 točk, met za tri 5/11), Kevin Durant (21 točk, od tega prosti meti 11/12) in Klay Thompson (17 točk). Draymond Green je pristavil 14 točk in devet asistenc, rezervist Kevon Looney pa je z 19 točkami (met iz igre 6/6) dosegel strelski rekord kariere. A kaj ko so z enako mero poleg Williamsa odgovorili tudi košarkarji Los Angelesa. Center in rezervist Clippersov Montrezl Harrell je dosegel 25 točk in 10 skokov, izkazal pa se je tudi Danilo Gallinari, Italijan, ki je na koncu prispeval 24 točk.

V dramatičnem zaključku je Williams 70 sekund pred koncem zadel trojko za izenačenje na 128:128, a je z isto mero odgovoril Steph Curry. Williams je nato preudarno iz bližine znižal na eno točko zaostanka, medtem ko je met za tri točke na drugi strani zgrešil Klay Thompson. Zato pa je met z razdalje uspel Landryju Shametu in ekipo Los Angelesa 16 sekund pred koncem popeljal v vodstvo s 133:131. Odgovornost je na domači strani prevzel Curry, a je sam zgrešil trojko.

V noči na petek se bosta tekmeca prvič v tej končnici pomerila v Los Angelesu.