Milwaukee potegnil zmago iz žepa Toronta

Še enkrat se je pokazalo, kako pomembna je zadnja četrtina. Toronto Raptorsi so vodili večji del srečanja nato pa v zadnjem delu predali dobljeno tekmo. Milwaukee je na krilih Brooka Lopeza in izvrstne obrambe v zadnjem delu strl Toronto in v finalu Vzhoda povedel z 1:0.

Torontu se ni poznala utrujenost napete končnice proti Philadelphii. V tekmo so vstopili agresivno, željno, očitna razlika pa je bila predvsem pri metu iz igre. Vzdrževanje visokega vodstva so si zagotovili z odličnim metom za tri, s katerim so se na drugi strani mučili domači košarkarji. Najbolj se je odprl Torontov branilec Kyle Lowry, ki v letošnji sezoni izza črte ne blesti, ustavil pa se je pri sedmih trojkah.

Počasi a vztrajno je Milwaukee nižal zaostanek, odločilni korak pa so Bucksi naredili v zadnji četrtini. Razigral se je Brook Lopez, ki je znan po serijskem zadevanju trojk in je v tem delu igre prispeval kar 13 točk. Lopez je dobri dve minuti pred koncem z zabijanjem poskrbel za vodstvo Bucksov, ki ga niso več izpustili iz rok. V naslednjem napadu je 31-letni center zadel še trojko in zmaga je bila zagotovljena.

Kawhi Leonard je bil z 31 točkami (met 10/26) najučinkovitejši Raptor, a je v zadnji četrtini zgrešil vse svoje mete iz igre. Kyle Lowry je odigral tekmo končnice in dosegel 30 točk. V zadnji četrtini je iz igre metal 5/7, njegovi soigralci pa 0/15! “Zadnja četrtina nas je ubila. V tem delu so nas nadigrali. Postali so bolj agresivni, zadeli so nekaj težkih metov. Res boli, ko izgubiš tako tekmo, toda imeli smo svoje možnosti in iz tega se bomo zagotovo nekaj naučili,” je komentiral Lowry, edini konstantni igralec Toronta na uvodni tekmi.

Trener Milwaukeeja Mike Budenholzer je na drugi strani pohvalil borbenost svojega moštva: “To seveda veliko pove o značaju tega moštva. Tudi, ko jim ne gre, se ne predajo, tako da je to postala že nekakšna iztočnica v končnici. Verjamem, da če se bomo držali tega, kar počnemo, lahko pričakujemo, da se bodo zgodile zelo lepe stvari.

Milwaukee ima letos v končnici izjemen izkupiček. Na računu ima 9 zmag in zgolj en poraz iz uvodne tekme konferenčnega polfinala proti Bostonu.