Golden State po napeti končnici do nove zmage

Na drugi tekmi konferenčnega finala Zahoda je Portland igral precej bolje, tesno zmago pa je na koncu vzel Golden State (114:111), ki sedaj vodi z 2:0.

V prvem polčasu so dominirali košarkarji Portlanda in na glavni odmor odšli s 15 točkami razlike. V tretji četrtini pa so se razleteli Bojevniki in zadeli štiri zaporedne trojke. Po ekspresno izničenem zaostanku jim je do konca četrtine uspelo izenačiti na 89:89. Sledil je napet zadnji del tekme v katerem je Blazersom štiri minute pred koncem uspelo uiti na 108:100, to pa je bil njihov poslednji udarec. Bojevniki so v zadnjih odločilnih minutah odigrali odlično obrambo, ki so jo uspeli kronati z efektivnim napadom.

Steph Curry je za zmagovalce dosegel 37 točk, a v zadnjem preobratu je svoj pečat pustila celotna peterka. Kevon Looney je tako v zadnji seriji dosegel pet točk, Draymond Green (ki je bil blizu trojnemu dvojčku) štiri (med drugim je 12 sekund pred koncem s polaganjem dosegel izid tekme), Andre Iguodala pa je štiri sekunde pred koncem blokiral trojko Damianu Lillardu.

Za poraženi Portland, ki se sedaj seli domov, je solidno zaigral branilski par C.J. McCollumDamian Lillard. Skupaj sta ob metu 15/39 dosegla 45 točk, izrecno bolje kot na prvi tekmi, medtem ko sta na drugi strani Curry in Klay Thompson ob metu 19/44 dosegla 61 točk. Vidni dejavnik pri Blazersih je bil Seth Curry, ki je dosegel 16 točk, natančen pa je bil tudi v odločilnih trenutkih tekme. Zadel je 4 trojke in ukradel 4 žoge, od tega kar tri svojemu starejšemu Stephu.

Kevin Durant, brez katerega Golden State očitno igra enako dobro, se ne bo vrnil še najmanj za tretjo in četrto tekmo. Če pa Bojevniki pridejo v finale, se jim bo v odločilnih tekmah za naslov prvaka verjetno pridružil še trenutno en najboljših košarkarjev na svetu.