Luka Rupnik okrepil belgijskega podprvaka

Iz belgijskega prvoligaša Telenet Giants Antwerp so sporočili, da bo njihov dres v prihodnje nosil Luka Rupnik.

26-letnik iz Idrije je svojo profesionalno pot začel pri kodeljevskem Slovanu. Od tam se je preselil k Olimpiji, kjer je preživel 4 sezone. Leta 2016 je nato prvič odšel v tujino in podpisal za španski drugoligaški klub Lleida. Po vrhunskih predstavah je še med sezono zamenjal klub in se preselil k madridski Fuenlabradi. V lanski sezoni je z Fuenlabrado nastopal v košarkarski ligi prvakov in v španski prvi ligi, kjer so osvojili trinajsto mesto. V državnem prvenstvu je nastopil na 30 tekmah in pri tem na tekmo povprečno dosegal 6,6 točke, 1,3 skoka in 1,6 podaje. Antwerp, kamor se sedaj seli Rupnik, je v lanski sezoni v finalu prve belgijske lige izgubil proti Oostendeju, v košarkarski ligi prvakov pa osvojil končno 3. mesto. V kolikor bodo uspešni v kvalifikacijah, bodo tudi letos nastopali v tem evropskem tekmovanju.

Rupnik je Slovenijo uspešno zastopal na evropskih prvenstvih mlajših selekcij, že leta 2011 pa prvič zaigral tudi na članskem evropskem prvenstvu. Nazadnje je dres izbrane vrste nosil v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.