Kako resna je poškodba gležnja Porzingisa?

Kristaps Porzingis je bil ob sinočnji zmagi Dallasa nad branilci naslova Los Angeles Lakers (115:110) primoran zapustiti parket po tem, ko je v tretji četrtini nerodno pristal in zvil levi gleženj.

4.440 gledalcev v American Airlines Centru je nekaj minut pred tem že zajelo sapo, ko je Latvijec prvič obležal v napadalni polovici, a je ‘na srečo’ šlo zgolj za udarec v mednožje. Bolj zaskrbljujoča situacija se je pripetila ob koncu tretje četrtine, ko se je po neuspešnem skoku v napadu Porzingis ujel na levo nogo, tedaj pa mu je ‘obrnilo’ leženj. Zvezdnik Dallasa je v bolečinah zapustil igrišče, s klopi pa so kmalu sporočili, da se v igro ne bo vrnil.

»Ne vemo še, kako resno je,« je po tekmi dejal glavni trener Mavsov Rick Carlisle, ki se je po zmagi s svojim moštvom na lestvici zahoda izenačil s Portlandom, ki pa zaradi pozitivnega medsebojnega rezultata ostaja pred Dallasom na šestem mestu. »Upamo, da poškodba ni hujša. Ne bom še trdil, da bo v soboto počival, toda pri gležnjih je tako, da se veliko pokaže že naslednji dan. Po tekmi se je počutil dobro in lahko hodi. Za enkrat še nima opornice ali kaj takega,« je dodal dolgoletni strateg teksaške franšize.

Porzingis je šele četrtič v sezoni nastopil na dveh zaporednih srečanjih, ko med njima ni bilo dneva počitka. Dallas že od začetka sezone z latvijskim centrom manevrira zelo previdno, saj mu na omenjenih tekmah Carlisle nameni odmor. Sinoči je do poškodbe Porzingis odigral dobro partijo, v 29 minutah je prispeval 19 točk in 6 skokov, večkrat je svoje soigralce navdušil z atraktivnim zabijanjem. Letos na 39 odigranih tekmah v povprečju dosega po 20,4 točk  in 9,3 skokov.