Krka do prepričljive zmage proti Zlatorogu

Košarkarji Krke so v Novem mestu prepričljivo zabeležili drugo zmago v državnem prvenstvu, Zlatorog pa je doživel tretji zaporedni poraz. V soboto bodo odigrane še preostale tri tekme tretjega kola med Hopsi in Terme Olimia Podčetrtkom, Helios Sunsi in Rogaško ter Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in Šentjurjem.

1. SKL

3. kolo

Četrtek, 17. oktober
KRKA : ZLATOROG 104:70 (26:13,
22:21, 24:21, 32:15)

Krka: Jarc
11, Marinelli 11, Škedelj 15, Medved 5, Đapa 6, Fifolt 4, Jošilo 9, Lapornik 14, Ramljak 10, Lawal 3, Osolnik 16.

Zlatorog: Vodiškar
13, Jereb 2, Ivec 2, Kusovac 8, Joseph 14, Bjeletić 16, Gontar 2, Grušovnik 9, Stemberger 4.

Novomeščani so odlično začeli tekmo in si po prvi četrtini priigrali že visokih 13 točk, kar je bilo v nadaljevanju dovolj, da je trener Krke Simon Petrov več priložnosti
namenil mlajšim igralcem ter ob tem odpočil glavne adute. Tudi pri Zlatorogu so priložnost za igro dobili mladi košarkarji med katerimi sta se med strelce vpisala le Blaž Ivec in Stepan Gontar.

Ponujeno minutažo so pri Krki najbolje izkoristili Tim Osolnik, ki je v dobrih dvanajstih minutah dosegel 16 točk (met iz igre 7:11), Miha Škedelj (15 točk, 6 podaj,
4 pridobljene žoge in 3 skoke) ter Ivan Ramljak (10 točk, 7 skokov, 5 podaj). Dvomestne številke so imeli še Luka Lapornik (14 točk) ter Martin Jančar Janc in Paolo Marinelli, ki sta zbrala po enajst točk.

Na drugi strani je Dragan Bjeletić dosegel 16 točk (5 skokov), štirinajst pa jih je za Zlatorog prispeval Kaleb Alejandro Joseph (4 podaje).

V četrtem kolu je Krka prosta, Laščani pa bodo 26. oktobra gostili Šentjur.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Simon Petrov, trener Krke:
“Tekmo smo odigrali, kot smo se dogovorili. Zmaga ni bila vprašljiva, mladi so dobili več priložnosti in jo dobro izkoristiti,
z optimizmom zremo naprej.”

Robi Ribežl, trener Zlatoroga:
“Spet smo slabo začeli tekmo, v naših očeh je bilo preveč strahu. Nekateri igralci niso delali malih osebnih napak, to
je osnova. Glave gor, tekme z nam primernimi tekmeci prihajajo, prva bo že proti Šentjurju.”