Klavžar in Duščak osvojila evroligaški turnir v Münchnu!

Real Madrid je v finalu mladinskega evroligaškega turnirja v Münchnu s 104:88 ugnal Stella´Azzurro in se še sedmič zapored uvrstil na zaključni turnir tekmovanja.

Favorizirani mladinci Reala so se dobrih 25 minut tekme mučili z rimsko Stellazzurro, na koncu pa zasluženo prišli do zmage s 16 točkami razlike. Najboljši strelec finalnega obračuna je bil Konstantin Kostadinov, ki je dosegel 23 točk in devet skokov, pri Italijanih pa je bil tokrat za igro najbolj razpoložen Abramo Canka z 16 točkami, petimi skoki in petimi asistencami.

Kot že na vseh dvobojih v bavarski prestolnici, sta se tudi tokrat z igro tako v obrambi kot tudi v napadu izkazala Dan Duščak in Urban Klavžar. Slednji je bil v napadu ponovno razpoložen pri metu za tri točke in je v nekaj več kot dvanajstih minutah igre dosegel 11 točk (tri trojke). Statistično razpredelnico je napolnil tudi Duščak, ki je zbral šest točk, štiri skoke in štiri asistence.

Real se bo tako konec maja v Kölnu v meril za naslov najboljšega v Evropi. V Köln so se predhodno že uvrstili mladinci Gran Canarie, imena ostalih udeležencev zaključnega turnirja pa bodo znana v naslednjem mesecu.

Za vse slovenske ljubitelje košarke bo ponovno zanimivo že čez dober mesec dni, ko se bodo na novem kvalifikacijskem turnirju v Beogradu med 21. in 23. februarjem merili mladinci Cedevite Olimpije.