Žan Mark Šiško preživel ognjeni krst v Bundesligi

Žan Mark Šiško, ki se je konec meseca decembra preselil k münchenskemu Bayernu, je prvič nastopil v nemški Bundesligi. Na svojem debiju je igral dobrih 17 minut in prispeval 2 točki, 6 podaj in skok v obrambi.

Bayern, ki je sicer vodilna ekipa v nemškem prvenstvu, je na gostovanju pri prvemu zasledovalcu, MHP RIESEN Ludwigsburgu, vpisal težak poraz z 81-74. To je šele prvi Bayernov spodrsljaj v letošnji sezoni, do današnjega dneva so Bavarci namreč zabeležili kar 14 zmag. Šiško se je izkazal predvsem v drugem polčasu, ko je lepo asistiral soigralcem, ob tem pa tudi brez težav prebijal agresivno obrambo nasprotnika. Spodbudna novica za Šiška je vsekakor dejstvo, da je na parketu preživel tudi zadnje trenutke na tekmi, ko je bil Bayern še ves čas v igri za zmago. To kaže na to, da Oliver Kostić Šišku že precej zaupa.

Šiško je trenutno edini Slovenec, ki nastopa v evroligaškem moštvu, svoj debi v Evroligi pa je že dočakal, dosegel je točke in 3 asistence ob porazu Bayerna proti CSKA-ju. Novo priložnost za evroligaški nastop bo imel Šiško v četrtek proti Maccabiju.

Avtor: Timotej Prosenc