Luka Rupnik ponovno blizu dvojnemu dvojčku

V 13. krogu belgijskega državnega prvenstva so Antwerp Giantsi v derbiju vrha lestvice s 85:77 izgubili proti ekipi Filou Oostende.

V derbiju kroga je Antwerp gostoval pri Oostendeju. Gostje so odlično začeli tekmo in predvsem na krilih Luke Rupnika dobili prvo četrtino za osem. Domači so nato na terenu vzpostavili ravnotežje in vse do zadnjih minut smo spremljali izenačen obračun. Antwerp je nazadnje vodil še štiri minute pred koncem, košarkarji Oostendeja pa so nato napravili delni izid 14:0 in tekmo odločili v svojo korist.

Slovenski organizator igre Luka Rupnik je bil zelo vroč predvsem na začetku tekme, skupno pa je dosegel 16 točk, šest skokov in osem asistenc. 26-letni Idrjičan tudi po tej tekmi s povprečjem 6.5 asistence na tekmo še vedno gladko ostaja na vrhu lestvice najboljših podajalcev v Belgiji.

Antwerp trenutno v belgijski EuroMillions z devetimi zmagami in štirimi porazi zaseda drugo mesto in za zmago zaostaja le za vodilnim Oostendejem.