Izjemno vroči Prepelič brez prave pomoči soigralcev

V 18. krogu španske lige Endesa je izjemno predstavo prikazal Klemen Prepelič, kljub temu pa je Joventut z 92:89 klonil proti ekipi San Pablo Burgos.

Srečanje v Burgosu je bilo vseskozi izenačeno, Joventut pa je zadnjič bil v vodstvu sedem minut pred koncem, ko je trojko zadel Klemen Prepelič. Po nekaj zaporednih koših je slovenski ostrostrelec tudi v sami končnici svojo moštvo pripeljal blizu izenačenja, a mu brez prave pomoči soigralcev rezultata ni uspelo obrniti v svojo korist.

Tekmo je 27-letni Bistričan zaključil s kar 34 točkami (met iz igre 12/19, prosti meti 7/8), temu pa je dodal še sedem asistenc. Alen Omić je v dobrih 21. minutah igre dosegel štiri točke in šest skokov.

Joventut zdaj z osmimi zmagami in desetimi porazi že za dve zmagi zaostaja za mesti, ki še peljejo v končnico, Prepelič pa s povprečjem 22.6 točke na tekmo ostaja prvi strelec španskega prvenstva.