Real Madrid v finalu čaka rimska Stellazzurra

Real Madrid je pričakovano prišel še do tretje zmage na turnirju v Munchnu. S 97:78 so tokrati ugnali berlinsko Albo.

Mladinci Reala so tudi tokrat odlično začeli srečanje in po prvi četrtini vodili za 13 točk, razlika pa je že ob polčasu znašala 22. Zelo razpoložen je bil v tem delu igre Tristan Tsalikis-Vouktsevits, sin nekdanjega srbskega košarkarja Dušana Vukčevića, ki je že v prvih 12 minutah tekme dosegel 17 točk. Moštvi sta bili precej bolj izenačeni v drugem polčasu, razlika pa se je ves časa vrtela okrog dvajsetih točk.

Dan Duščak je tekmo končal z šestimi točkami, sedmimi asistencami in kar petimi pridobljenimi žogami. Izkazal se je tudi Urban Klavžar, ki je 12 točkam dodal še pet skokov in dve pridobljeni žogi, kar je zadostovalo za njegov najvišji indeks na tem turnirju, 18.

Real jutri čaka finalna tekma proti rimski Stellazzurri, ki je osvojila prvo mesto v skupini B, tekma se bo v spletnem prenosu pričela ob 16.00.