2.SKL: V Hali Tivoli padel še Triglav

ILIRIJA – TRIGLAV 80:65 (20:15, 15:23, 24:14, 21:13)

Vroča Ilirija, ki je bila pred današnjim obračunom v seriji petih zaporednih zmag, je v domači Hali Tivoli gostila favorizirani Triglav. Domači so precej bolje odprli srečanje in po trojki Dejana Milašinovića so v 8. minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (20:10). Gostje so nato nanizali kar 14 zaporednih točk in v drugi četrtini prvič na srečanju povedli, prav tako pa so na odmor odšli s prednostjo treh točk (35:38). V drugem polčasu se je ponovila zgodba iz začetka tekme, saj so bili ponovno boljši nasprotnik na terenu igralci Ilirije, ki so si pred zadnjimi desetimi minutami igre priigrali prednost sedmih točk (59:52). Udarno so odprli tudi zadnjo četrtino, po trojki Petarja Vujačića pa je razlika slabe štiri minute pred koncem srečanja znašala že 21 (78:57). Gostje se več niso uspeli približati, tekmo pa so Ljubljančani nato mirno pripeljali do konca. Prvi strelec obračuna je bil Dejan Milašinović, ki je dosegel 19 točk, ob tem pa zabeležil še šest asistenc in tri pridobljene žoge. 17 točk je za zmagovalce dodal Petar Vujačić, 12 točk in devet skokov pa Alen Malovčič. Pri gostih je bil tokrat strelsko najbolj razpoložen Aleksander Vojičić z 16 točkami, 13 pa jih je dodal Grega Sajevic.