Izjemen trojni dvojček Dončića ni zadostoval za zmago nad “Kraljem”

Los Angeles Lakersi so ponoči po pravi drami v gosteh šele po podaljšku ugnali Dončića in njegove Dallas Maverickse z 119:110.

Mavericksi so tekmo odlično odprli in Luka Dončić je prvič odšel na klop pri vodstvu z 23:14. V igro se je nato vrnil dobrih 6 minut pted koncem polčasa, Dallas pa je do takrat še povečal prednost (41:30). Ta je ob polčasu znašala že 15 točk (51:36), a se Lakersi niso predali in na krilih odličnih Davisa in Jamesa so se vrnili v igro. Izjemno napeto je bilo v zaključku rednega dela, saj so Lakersi podaljšek izsilili ob pisku sirene, ko je trojko zadel nekdanj član Olimpije, Danny Green.

Po izpuščeni lepi priložnosti za še drugo zmago nad eno močnejših ekip zahoda (v sredo so z 109:106 ugnali Denver), Dallasu igra v podaljšku ni stekla, Lakersi pa so hitro povedli z 115:108 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Na delu smo lahko spremljali štiri izmed najboljših igralcev na svetu in ti niso razočarali. Naš as Luka Dončić je tekmo končal z 31 točkami, 13 skoki in z rekordnimi 15 asistenca, Kristaps Porzingis pa je zbral 16 točk in devet skokov. To je bil že 10-ti trojni dvojček Luke v karieri in drugi letos.

Še bolj blesteče pa je odigral dvojec Lakersov. Izjemen trojni dvojček je uspel LeBronu Jamesu (39 točk, 12 skokov in 16 asistenc), svoje pa je dodal še Anthony Davis (31 točk in osem skokov).

DALLAS – LA LAKERS 110:119 (25:20, 33:28, 27:28, 18:27)
Dončić 31, 15 podaj in 13 skokov, Porzingis 16 in 9 skokov, Powell 14; James 39, 16 podaj in 12 skokov, Davis 31 in 8 skokov.