Houston zapravil ogromno priložnost, Prvaki ponovno v finalu Zahoda

Košarkarji Golden State Warriors so kljub poškodovanem Kevinu Durantu uprizorili lepo ekipno predstavo in na gostovanju pri Houstonu izkoristili prvo zaključno žogico za napredovanje v konferenčni polfinale. Z izidom 118:113 so dobili serijo s končnih 4:2 v zmagah.

Golden State je v zadnjih petih letih v končnici kar štirikrat izločil Houston, drugič zapored na njihovem parketu. Tokratni poraz je še posebej boleč, saj so imele Rakete ob poškodovanem Durantu odlično priložnost da se maščujejo za vse prejšnje izgubljene obračune. Durant, ki je v letošnji končnici dobesedno zasenčil Stephena Curryja in Klaya Tomphsona, je bil pri Bojevnikih pravi »x-faktor«, brez katerega po mnenju mnogih analitikov moštvo iz Oaklanda ni imelo več pravih možnosti v boju za lovoriko. Sedma tekma s Houstonom je bila tako težko pričakovana, toda gostitelji so se opekli.

Curry in Thompson sta nocoj spomnila na prvo šampionsko sezono, ko sta si leta 2015 pokorila ligo NBA tudi brez Duranta. Spremljali smo izenačen obračun, ekipi pa sta se izmenjavali v enomestnem vodstvu. Šele v zadnji četrtini je navijačem Houstona zastal dah, ko je svoje značilne mete začel zadevati Steph Curry. Slednji, ki je v prvi četrtini ostal na ničli, je svojih 23 od 33 točk dal prav v zadnjem delu tekme. Houston se je v zadnji minuti približal na minus tri, toda 18.000 navijačev v Toyota Centru je s trojko 36 sekund pred koncem ohladil Thompson, ki je malce pred tem izkoristil ležernost Hardna pri podaji iz avta in ukradel eno ključnih žog. V zadnjih sekundah so Bojevniki zgolj še izkoriščali osebne napake, zadeli svoje proste mete in z igrišča odšli kot zmagovalci.

Ta tekma bo zagotovo pustila brazgotino. Ne bo zlahka preboleti poraza. Igrali smo dobro, oni so igrali bolje in nas izločili. Bila je kot boj težkokategornikov v boksu. Nismo zadali dovolj udarcev, da bi se vrnili v Oakland,” razočaranja ni mogel skriti trener Houstona Mike d’Antoni. Na drugi strani je bil ponosen Steve Kerr, ki je zmago označil “za eno najbolj zadovoljujočih v zadnjih nekaj letih“.

Golden State očitno deluje po principu mitološke hidre. Ko ji odsekaš eno glavo, ven nemudoma zrasteta dve novi. Branilci naslova so tako še enkrat več na dobri poti do šampionskega prstana, ki bi si ga nadeli že tretjič zapored. V konferenčnem finalu bodo danes ponoči dobili nasprotnika iz para Denver/Portland.