Golden State na pragu velikega finala

Košarkarji Golden State Warriors so nocoj z 99:110 ugnali Portland in so le še eno zmago oddaljeni od velikega finala.

V prvi polovici tekme je bila vidna odločenost košarkarjev Portlanda, da pride do prve zmage nad branilci naslova. Ob koncu prvega polčasa so z izjemno ekipno predstavo vodili s 66:53. Njihova najvišja prednost je vmes znašala že 18 točk, v tretji četrtini pa so gostje naredili preobrat. S trdno obrambo so razbili napadalni ritem Portlanda, na drugi strani pa unovčili svoje strelske sposobnosti. V zadnjih dvanajstih minutah niso več izpustili dvomestne prednosti in tekmo relativno mirno pripeljali v svojo korist.

Stephen Curry je bil s 36 točkami najboljši strelec tekme, levji delež pa je prispeval tudi Draymond Green. Košarkarja sta skupaj dosegla kar 56 točk, Greenu pa je uspel že sedmi trojni dvojček v igranih končnicah. Poleg dvajsetih točk je dodal še 13 skokov in 12 asistenc. “Igral je kot rušilni stroj, ki uniči vse, kar se mu postavi na pot. Hitrost, ki jo je kazal, je bila prav neverjetna in sploh se ni utrudil,” je Greena pohvalil trener Steve Kerr, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Kevina Duranta.

Pri Blazersih je bil najbolj učinkovit C.J. McCollum s 23 točkami, 19 jih je dodal Damian Lillarad. Naslednjo tekmo bo Portland gostil v ponedeljek, statistično gledano pa so domači košarkarji v izgubljenem položaju. Liga NBA še vedno ni dočakala velikega povratnika, ki je osvojil serijo po zaostanku 3:0 v zmagah.