Evroliga: Randolph in Prepelič do zmage, Blažič poražen

V sredo zvečer so bile odigrane še preostale evroligaške preizkušnje, v katerih pa so na parket stopili tudi nekateri člani slovenske reprezentance. Real Madrid, kjer igrata Klemen Prepelič in Anthony Randolph je bil uspešnejši od Panathinaikosa (75:72), Barcelona Jake Blažiča pa je bila poražena na vročem gostovanju pri Anadolu Efesu (75:68).

Jaka Blažič je ob porazu Blaugrane prispeval 4 točke, igral je slabih 16 minut. Zadel je dva od treh metov za dve točki, enkrat pa je poskusil tudi za tri točke, a bil nenatančen. Pri Efesu je blestel srbski košarkar Vasilije Micić, ki je k zmagi turške ekipe prispeval 21 točk.

Vrnitev Dončića v Madrid

Domačo tekmo Madrida proti Panathinaiokosu je zaznamovala velika vrnitev Luke Dončića na “kraj zločina”. Najverjetnejši kandidat za najboljšega novinca lige NBA je še pred letom dni navduševal v belem dresu, v katerem je osvojil praktično vse kar se je osvojiti dalo. Med drugim je pred navdušeno madridsko publiko dvignil evroligaški pokal, ki ga je z Real Madridom osvojil lani.

Svojo nalogo na parketu sta uspešno opravila tudi Dončićeva reprezentančna kolega Anthony Randolph in Klemen Prepelič. Tekma je bila polna preobratov in čeprav so aktualni španski prvaki v tretji četrtini že vodili za 14 točk, so v zadnji četrtini povsem popustili in se celo znašli v zaostanku. Grki so povedli ušli že na +6, vseeno pa se je Realu v ključnih trenutkih uspelo pobrati in priti do tesne zmage (75:68).

Klemen Prepelič je v dobrih desetih minutah dosegel 7 točk, Anthony Randolph pa v dobrih dvajsetih minutah 3 točke.

Jutri že nadaljevanje četrtfinalnih obračunov

V torek so svoje četrtfinalne tekme že odigrali Fenerbahče, Žalgiris, CSKA in Baskonia. Varovanci Želja Obradovića so zlahka zlomili Žalgiris (76:43), kljub temu da so Litovci v rednem delu Evrolige dosegli niz šestih zaporednih zmag. CSKA je doma brez večjih težav ugnal Baskonio (94:68).

Jutri zvečer bodo na sporedu že naslednja srečanja omenjenih parov, ob 19.00 se bosta še drugič srečala CSKA in Baskonia, ob 19.45 pa se bosta pomerila Žalgiris in Fenerbahče.