Dončić zapravil met za izenačenje, tolaži ga le izjemen rekord

Dallas je po napeti končnici s 106:110 klonil proti Sacramentu, ki je večji del srečanja dominiral in vodil za največ 24 točk. Po izjemnem preobratu v zadnji četrtini je imel Dallas v poslednjih sekundah napad za izenačenje, a ga je Luka Donćić po oviranem metu zapravil. Vidno razočarani Slovenec se je na koncu lahko tolažil le z novim izjemnim rekordom, ki si ga je prej lastil legendarni Michael Jordan.

Sacramento je ob slabši domači obrambi začel odločneje. Zalegla ni niti zgodnja minuta odmora Ricka Carlisla po kateri je prednost Kraljev že postala dvomestna. Dallas sta v igri držala Luka Dončić z uspešnimi prodori in Tim Hardaway Jr. s štirimi trojkami v prvi četrtini. Kljub temu domači košarkarji niso imeli odgovora na uspešnejši met iz igre nasprotnika (62%). Vsak krajši ofenzivni preblisk Dallasa so Kralji z enako mero zatrli. Nervoza se je poznala tudi na Dončiću, ki je pred prvim počitkom prejel tehnično napako zaradi prepiranja s sodniki.

Muka za Dallas se je v drugi četrtini nadaljevala. Niz destih zaporednih zgrešenih metov je končno prekinil Justin Jackson, toda Sacramento dvomestne prednosti nikakor ni izpustil. Ta je na 10 skopnela dobre štiri minute pred polčasom, ko sta enega redkih delnih izidov 5:0 zrežirala Kristaps Porzingis in Tim Hardaway. Luka je imel v naslednjem napadu z odprtim metom za tri priložnost znižati na -7, njegov zgrešen met pa je s svojo trojko na drugi strani kaznoval razigrani Buddy Hield. Dva zaporedna meta izza črte je v nadaljevanju zapravil še Porzingis, medtem ko so Kralji s pametnejšo igro in predvsem dobrim skokom v napadu kmalu spet ušli na zavidljivo prednost. Ta je ob polčasu znašala že 20 točk (66:46), njihovih 66 pa je je bil tudi največji točkovni izkupiček, ki ga so v tej sezoni Telički dopustili nasprotnikom. Njihova obramba prejšnih tekem je bila sama sebi zgolj bleda senca.

Po odmoru so gostje prednost še povišali (+24). Dallasova edina svetla točka v uvodnih minutah drugega polčasa je bil Tim Hardaway, ki je do tega trenutka prispeval že osem trojk. Da se Telički kljub njegovi vroči roki niso uspeli konkretno približati, sta iz napada v napad skrbela Hield in nezgrešljivi Nemanja Bjelica, ki je sinoči brez dvoma uprizoril eno boljših predstav kariere. Hardawayju se je na težki misiji preobrata pridružil Luka Dončič, ki je z zabijanjem in dvema trojkama Dallas le popeljal pod 20 točk zaostanka. Z uspešnimi akcijami je pred zadnjo četrtino ekipi vlil malce upanja, hkrati pa tudi presegel rekord Michaela Jordana 18-tih zaporednih tekem z najmanj 20 točkami, 5 skoki in 5 podajami (ob koncu 27 točk, 7 skokov, 8 asistenc).

Sacramento je končno malce popustil v poslednjem dejanju, ki se je po zaslugi prebujene domače obrambe prelevil v dramatično končnico. S trojko Luke in dvema s strani Doriana Finney Smitha je Dallasu končno uspelo preiti pod 10 točk zaostanka, medtem ko so gostom ideje v napadu pohajale. Dončić je izjemen povratek nato podkrepil z dvema uspešnima polaganjema, prav v zadnji minuti pa je iz težkega obrata na -2 znižal še Porzingis (108:106). Dallas je ob navdušenju občinstva odigral še eno uspešno obrambo in si 13 sekund pred koncem srečanja zagotovil napad za izenačenje oz. zmago.

Žogo je pričakovano prevzel Luka Dončić in se ob tesnem pokrivanju preudarno podal pod koš, kjer pa ga je ob lepo izdelanem metu še vedno ravno prav oviral Cory Joseph. Na počasnem posnetku se je sicer lepo videlo, da je Joseph svojo dlan rahlo položil na Lukin komolec, kar je Slovenec želel objasniti sodnikom, a so bile njegove besede preslišane. Štiri sekunde pred koncem je žebelj v krsto Dallasa po izigrani obrambi zabil Bjelica, ki je izjemno predstavo kronal s 30 točkami.

Dallas je po nedavnih izjemno uspešnih srečanjih le prejel hladno prho, katere so bodo morali Dončić in druščina otresti do petka, ko bodo gostili Detroit Pistons.