Dallas je po petih zaporednih zmagah moral priznati premoč moštSacramento Kings.

Sacramento je slavil s 106:110, v javnosti pa močno odmevajo sporne sodniške odločitve, ki niso šle v prid Luki Dončiću. Že v prvi četrtini sodniki niso dosodili kar nekaj mejnih kontaktov in udarcev, ki jih je Luka prejel v prodorih. To je slovenskega asa spravilo precej iz tira, po neprestanem gestikuliranju sodnikom je nato dobil tudi tehnično napako.

Sacramento je med srečanjem povedel že za velikih 24 točk, toda Dallas je v drugem polčasu prikazal povsem drugačen obraz in se v zaključku srečanja povsem približal. 13 sekund pred koncem je pri zaostanku za dve točki odgovornost nase prevzel Dončić, ki si je lepo pripravil prostor za met. Cory Joseph je pri tem storil kontakt z njegovim komolcem in ga več kot očitno na nedovoljen način oviral, a je sodniška piščalka ostala nema. Dončić je met zgrešil, v naslednjem napadu pa je lahek koš dosegel Nemanja Bjelica in potrdil zmago Sacramenta.