Denver v polfinale skozi šivankino uho

Na zadnji, sedmi tekmi sta Nikola Jokić s trojnim dvojčkom in Jamal Murray z odločilnim košem poskrbela, da se je Denver prek San Antonia (90:86) prvič po letu 2009 uvrstil v drugi krog končnice.

Jokić, ki v tej končnici igra košarko življenja, je na odločilni tekmi zbral 21 točk, 15 skokov in 10 podaj, prvi strelec tekme pa je s bil 23 točkami Jamal Murray. Od začetka smo spremljali zelo nenatančno predstavo obeh ekip. San Antonio je zgrešil 17 od 19 uvodnih metov in v devetih minutah zmogel vsega 4 točke. Ekipi sta v prvem polčasu skupaj zadeli le 2 trojki iz 22 poizkusov, skupni met iz igre pa je bil katastrofalnih 28/90. Moštvi, ki sta na prejšnjih šestih tekmah venomer presegli mejo stotih točk, sta se danes razšli z rezultatom 90:86.

Po tem ko je vodil večino srečanja je v tretji četrtini Denver imel že lepo prednost 17 točk. Toda gostje še niso rekli zadnje besede in odvila se je napeta končnica. 36 sekund pred koncem je Murray s težkim metom iz polrazdalje postavil končni izid. DeMar DeRozan je 27 sekund pred koncem zapravil priložnost, da ekipo približa na zgolj 1 koš zaostanka, zadnji napad pa je pripadal Denverju. Trener Ostrog Gregg Popovich je vpil na svoje varovance naj naredijo osebno napako, te pa se začuda niso zganili in Denver je prednost obdržal do zaključne sirene.

V polfinalu vzhoda se bo Denver pomeril s Portlandom, Nuggetsi pa bodo prvo tekmo gostili že v ponedeljek. Nikola Jokić bo tako imel priložnost, da nadaljuje s svojo sanjsko igro, ki ga je krasila že v rednem delu. V sedmih tekmah končnice je statistično povprečje Srba konstantno blizu trojnega dvojčka, postal pa je šele deseti košarkar , ki mu je dani podvig uspel na odločilni zadnji tekmi.

Toronto do prve zmage vzhodnega polfinala

Polfinale vzhodne konference sta odprla Philadelphia in Toronto. Slednji so suvereno dobili prvo tekmo na domačem parketu z rezultatom 108:95. Pri Raptorjih je blestel Kawhi Leonard, ki je s 45 točkami (iz igre 16/23) postavil osebni rekord končnice, dodal pa še 11 skokov. 29 točk je za Toronto dodal še Pascal Siakam, ki v tej končnici skupaj z Leonardom tvori najučinkovitejši »duo« v ekipi. Pri Philadelphii je bil najučinkovitejši JJ Redick (17 točk).