Cedevita Olimpija v finalu!

Cedevita Olimpija je v polfinalu Superpokala Lige ABA v Zagrebu s 103:75 premagala Budućnost VOLI in si zagotovila mesto v velikem finalu turnirja. Za prvo lovoriko sezone se bodo Zmaji pomerili s Partizanom NIS.

Moštvo Cedevite Olimpije se bo v nedeljo v Športni dvorani Dražena Petrovića v Zagrebu potegovalo za prvo lovoriko v novi tekmovalni sezoni. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so na polfinalni tekmi v soboto s 103:75 ugnali podgoriško Budućnost VOLI, in si na ta način zagotovili nedeljski zmenek z beograjskim Partizanom NIS.

Po petkovi zmagi nad beograjskim FMP-jem po podaljšku (101:92), so Zmaji v soboto znova pokazali #ZmajevoSrce in preskočili moštvo, ki smo ga v minuli sezoni lahko spremljali v polfinalu Lige ABA in elitni Evroligi. V prvem polčasu so Ljubljančani zaigrali poletno, z atraktivnimi akcijami pa polnili obroč Budućnosti VOLI in v drugi četrtini vodili že z 32:22. Kljub temu pa se je belo-modrim uspelo približati in na glavni odmor je Rimčeva četa odnesla štiri točke naskoka (50:46).

Cedevita Olimpija pa je tudi v drugem polčasu nadaljevala v svojem ritmu. Po le nekaj minutah tretje četrtine je semafor Športne dvorane Dražen Petrović kazal 60:50 za Ljubljančane, po košu Mirka Mulalića tik pred koncem četrtine pa že 75:59 v korist Zmajev. V zadnji del tekme je Cedevita Olimpija s seboj odnesla naskok 17 točk, zabijanje Mikaela Hopkinsa za 83:63 pa je po dobri minuti igre praktično le še potrdilo zmago ljubljanskega moštva.

Šest košarkarjev Cedevite Olimpije je tokrat doseglo dvomestno število točk, najboljša strelca pa sta bila Ryan Boatright in Andrija Stipanović, ki sta oba dosegla po 15 točk. Codi Miller-McIntyre in Jaka Blažič sta jih vknjižila po 14, Marko Simonović se je ustavil pri 13 točkah, Edo Murić pa pri desetih točkah.

V nedeljo ob 20.00 Cedevito Olimpijo v Športni dvorani Dražena Petrovića čaka veliki finale Superpokala Lige ABA s Partizanom NIS, ki je na prvi sobotni polfinalni tekmi z 91:77 premagal Koper Primorsko.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Končna razlika ni realni pokazatelj kvalitete obeh moštev na parketu. Nam se je na tej polfinalni tekmi preprosto ‘odprlo’, vsak met, ki smo ga vrgli proti košu, smo zadeli, košarkarji Budućnosti VOLI pa so zgrešili ogromno odprtih metov. Zadovoljen sem predvsem z vnosom energije na igrišče. Ponavljam, naša ekipa je zelo močna na zunanjih igralnih položajih, in ko naši nizki igralci igrajo s potrebno energijo, lahko mnoge naše napake skrijejo. V napadu smo igrali zelo dobro, končno na tisti pravi način, ne glede na to, da smo nova ekipa. Vsak igralec je podal odprtemu soigralcu. Ko smo v drugem polčasu našo igro v obrambi dvignili na višjo raven, smo pridobili tudi na samozavesti. Ponavljam, končni rezultat ni pokazatelj realnega stanja kvalitete obeh ekip, a na tej polfinalni tekmi se je pač vse izšlo po naših načrtih.«

Ryan Boatright, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Najboljši smo, ko lahko našo hitrost izkoristimo v protinapadih, hkrati pa napravimo vse, da v najboljši možni luči pokažemo naše atletske sposobnosti. V četrtfinalu z FMP-ju se je videlo, da so naši tekmeci zaigrali čvrsto, mi pa smo napravili kar nekaj napak v igri v obrambi. Vedeli smo, da nas tudi v polfinalu čaka zahtevna preizkušnja. Obračuna z Budućnostjo VOLI smo se lotili precej bolj osredotočeno, z ekipno igro, in napravili vse, kar je bilo potrebno, da zabeležimo zmago.«

SUPERPOKAL LIGE ABA (ŠD Dražen Petrović; Zagreb, Hrvaška; 26.-29. september 2019)