Novo soočenje z beograjskim moštvom preveč za Koper Primorsko

Košarkarji Koper Primorske se od premiernega nastopa na Superpokalu Lige ABA poslavljajo v polfinalu. Potem ko so v četrtek poskrbeli za veliko presenečenje in izločili evroligaša Crveno zvezdo, so tokrat morali priznati premoč drugemu beograjskemu moštvu Partizanu. Po hudem boju so bili črno-beli na koncu boljši z 91:77.

Če so koprski tigri na četrtkovi četrtfinalni tekmi v uvodu tekme pred tekmeci pokazali nekaj strahospoštovanja, je bilo tokrat povsem nasprotno. Z dvema zaporednima košema Marka Jagodića-Kuridže so namreč po slabih štirih minutah vodili z 10:4. Beograjčani so nato uspeli nekoliko strniti svoje vrste in pripravili preobrat. Najprej so povedli z 12:10, minuto

in pol pred koncem prve četrtine še z 19:15, za tem pa so v ospredje znova stopili izbranci Jurice Golemca.

Takoj na začetku drugega dela tekme je Stephen Holt s svojo drugo trojko zaključil delni niz 10:0, po katerem je Koper Primorska povedla s 25:19. Partizan, ki bo v novi sezoni nastopal tudi v drugem najmočnejšem tekmovanju EuroCupu, pričakovano ni vrgel puške v koruzo. Po izenačenjih na 29. in 37. točki so sredi 18. minute povedli z 39:38, a sta s trojko in košem nalet tekmecev uspešno zaustavila

Žan Mark Šiško ter Marjan Čakarun. Prvi je 2,6 sekunde pred odhodom na glavni odmor poskrbel tudi za koprsko vodstvo z 48:41.

Po vrnitvi na parket je Partizan pol četrtine potreboval, da je znova ujel priključek. Po izenačenjih na 53:53, 55:55 in 60:60 je v zaključku tretjega dela igre stopil v ospredje in se tam zadržal vse do konca tekme. Z uspešno igro pod koš so črno-beli ob

koncu 33. minute povedli s 76:65. Tigri so se za tem še uspeli približati na pet točk zaostanka (78:73), za kaj več pa jim je enostavno zmanjkalo moči.

Za moštvo z Obale je bil to sploh prvi poraz po več kot šestih mesecih. Nazadnje jih je v minuli sezoni v drugi Ligi ABA 7. marca doma ugnal beograjski Dynamic.

Koprski košarkarji se bodo sedaj lahko v celoti posvetili pripravi na ligaška tekmovanja. V sredo bodo v državnem prvenstvu v domači Areni Bonifika ob 18. uri gostili Zlatorog. Obračun z moštvom iz Laškega bo imel tudi dobrodelno noto, saj bo celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenjen 19-letnemu Koprčanu Krisu, ki nujno potrebuje zdravljenje z ZDA. V nedeljo bodo nato tigri z gostovanjem v srbski prestolnici pri Crveni zvezdi tudi uradno debitirali v Ligi ABA.

Jurica Golemac, trener Koper Primorske:

“Čestitke ekipi Partizana za zasluženo zmago. Mi smo v zadnjih 15 minutah tekme popustili v obrambi in predvsem pri skoku, kar se je seveda poznalo pri rezultatu. Če želiš premagati ekipo kot je Partizan,
potem moraš prejeti manj točk. Zmanjkalo nam je energije in ko te ni več, potem tudi glava ne deluje pravilno. Fantom nimam kaj zameriti. Prvi poraz po dolgem času moramo analizirati in videti, kaj je potrebno popraviti. Zahtevni tekmi v četrtfinalu in polfinalu
sta nam prišli še kako prav.”

Žan Mark Šiško, košarkar Koper Primorske:
“Tekmo smo začeli dobro in se 30 minut enakovredno kosali s Partizanom. Nato nam je nekoliko pošla osredotočenost. Tekmeci so tedaj pokazali, da so odlična ekipa in v dveh ali treh minutah napravili razliko.
To je odločilo tekmo.”

Stephen Holt, košarkar Koper Primorske:
“Izredno sem ponosen na soigralce za prikazano tu v Zagrebu. Najprej smo premagali Crveno zvezdo, blizu uspeha pa bili tudi proti Partizanu. Pokazali smo, da se lahko enakovredno kosamo tudi proti najboljšim
ekipam, ki nas čakajo v Ligi ABA. V četrti četrtini nas je nekoliko mučila utrujenost, kar je bila precejšnja oteževalna okoliščina. A na koncu je bila vse to odlična izkušnja za našo ekipo. Sedaj moramo vse skupaj le še nadgrajevati in biti kar najbolj pripravljeni