Blažič: “Beograjčani bodo v Stožice prišli samozavestni, a tudi utrujeni”

Moštvo Cedevite Olimpije se bo v nedeljo ob 17.00 v Areni Stožice na derbiju devetega kola Lige ABA udarilo z beograjsko Crveno zvezdo mts. Dvoboj z Beograjčani bo zaznamovala tudi počastitev legendarne ekipe Smelt Olimpije, ki je leta 1994 v švicarski Lozani osvojila naslov evropskega pokalnega prvaka.

Moštvo Cedevite Olimpije v nedeljo ob 17.00 v Stožicah čaka obračun z aktualnimi prvaki Lige ABA, košarkarji Crvene zvezde mts, ki se v tej sezoni predstavljajo v elitni Evroligi. Ljubljančani bodo na domačem parketu skušali popraviti vtis iz zadnjega kola regionalnega tekmovanja, obenem pa bodo proti beograjski ekipi lovili sedmo zmago na regionalni sceni.

Obračun med Zmaji in Crveno zvezdo mts bo nostalgično obarvan, saj se bomo med glavnim odmorom spomnili največjega dosežka v zgodovini ljubljanskega kluba, osvojitve naslova evropskega pokalnega prvaka leta 1994 v Lozani. Takratna Smelt Olimpija je v finalu z 91:81 premagala Taugres, zdajšnjo Baskonio.

Slovesnost med polčasom bo zgolj del dogajanja v Stožicah, ki se bo začelo že 90 minut pred začetkom tekme, trajalo pa bo vse do zaključka tekme. Cedevita Olimpija bo lovila osmo zmago v Ligi ABA, Crvena zvezda mts pa ima po osmih odigranih kolih zmago manj od Zmajev. V osmem kolu so beograjski košarkarji povsem nadigrali Mornar iz Bara (105:82), Cedevita Olimpija pa je na gostovanju v severni Dalmaciji visoko izgubila proti Zadru (63:101).

V četrtek je bila Crvena zvezda mts aktivna v Evroligi, za četrto zmago sezone pa je s 76:73 na domačem parketu ugnala Valencio. S sireno je met za tri točke zadel Lorenzo Brown, ki je bil z 19 točkami v 26 minutah tudi prvi strelec beograjske ekipe. Brown je najbolj učinkovit košarkar rdeče-belih v Ligi ABA, saj v povprečju dosega 10,9 točke, 5,4 podaje in 2,5 skoka na tekmo, v elitnem evropskem tekmovanju pa to velja za Billyja Barona, ki beleži 11,3 točke, 2,4 skoka in 2,1 podaje na obračun.

IZJAVI PRED TEKMO:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:

»Crvena zvezda mts je edino moštvo v Ligi ABA, ki nastopa tudi v Evroligi, posledično pa imajo beograjski košarkarji več izkušenj z igranjem na višji ravni, kot vsi ostali klubi. Zagotovo je pred nami zelo zahtevna tekma, zato moramo zaigrati energično in prikazati dobro igro v obrambi, če se želimo našim nedeljskim tekmecem zoperstaviti na pravilen način. Če nam bo to uspelo, in jih lahko prisilimo v naš način igre, potem lahko brez težav igramo z njimi.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:

»Pred nami je tekma proti najbolj kvalitetni ekipi v Ligi ABA. Zagotovo bomo v nedeljo bolj sveži, kot naši tekmeci, saj so košarkarji Crvene zvezde mts v četrtek odigrali zelo težko tekmo proti Valencii v Evroligi, ki so jo na koncu tudi dobili z zadnjim metom. Posledično bodo v Stožice prišli samozavestni, a tudi utrujeni, zato je tu naša prednost, saj smo imeli praktično teden dni, da se pripravimo na obračun. Verjamem, da bomo odigrali dobro tekmo, upamo pa, da nas bo podprlo čim več navijačev. Gremo skupaj po zmago!«