2. SKL: Znova visoki zmagi za Sežano in Trote, brez poraza ostaja tudi Triglav

V soboto smo lahko spremljali šest tekem 3. kroga druge slovenske lige. Po novih zanesljivih zmagah tako še vedno neporaženi ostajajo Sežana, Troti in Triglav, do zmag pa so prišli tudi Ilirija, Parklji in Celje.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 19:00, ŠD Medvode

Brinox Medvode – ECE Triglav 71:81 (22:22, 14:29, 16:17, 19:13)

Medvode tudi po tretjem odigranem krogu ostajajo brez zmage. Na domačem parketu so odlično začeli in po trojki Davida Puriča v tretji minuti igre povedli z 10:4. Po minuti odmora so se gostujoči Triglavani, ki so tokrat nastopili brez enega ključnih igralcev Milana Kovačevića, le zbrali in do konca prve četrtine izid izenačili. Z dobro igro so nadaljevali tudi v drugi četrtini in po trojki Gabra Ožegoviča v 15. minuti srečanja prvič povedli z dvomestnim številom točk (27:37). Gostje niso popuščali in na odmor so odšli z prednostjo 15 točk. V tretji četrtini nobena izmed ekip ni uspela vzpostaviti prevlade na terenu, na koncu pa so Kranjčani razliko še povečali za ena. Medvode se niso predale in z delnim izidom 11:0 so takoj po začetku zadnje četrtine znižali na le pet točk zaostanka, pri nasprotnikih pa se je nato znova razigral Ožegovič, ki je v zadnjih šestih minutah tekme dosegel osem točk, tako da je zmaga odšla v Kranj. Na koncu je bil tudi z naskokom najboljši igralec tekme, saj je dosegel 30 točk, temu pa dodal še sedem skokov in štiri podaje. Pri domačih je največ točk dosegel nekdanji član Triglava, Žiga Žepič (16), 14 pa sta jih dodala Purič in Jure Bavdek.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 19:00, ŠC Postojna

PVC Nagode Postojna – Parklji 57:81 (14:26, 13:15, 16:23, 14:17)

Parklji so v Postojni še drugič zapored prišli do zanesljive zmage. Že takoj po pričetku tekme so zagospodarili na terenu in po trojki Igorja Tratnika v 6. minuti tekme povedli z 4:15. Z dobro igro so nadaljevali tudi na začetku druge četrtine. Po novi trojki Adriana Hirschmanna je razlika znašala že 17 točk (19:36). Domači so nato na terenu le vzpostavili ravnotežje in do odmora razliko zmanjšali na 14. Podobno zgodbo smo spremljali tudi v drugem polčasu. Parklji so zadevali trojke, domačim pa met ni in ni hotel steči, razlika pa je pred zadnjimi desetimi minutami znašala 21 točk. S hitro serijo 7:0 so Parklji odprli tudi zadnjo četrtino in tekmo dokončno odločili v svoj prid. Razlika se je ustvarila predvsem pri metu za tri točke, saj so domači zadeli le dvakrat iz 20 poizkusov, gostje pa enajstkrat iz 23 poizkusov. Pri Parkljih je blestel Adrian Hirschmann, ki je dosegel 26 točk (6/10 met za tri), temu pa dodal še štiri podaje, strelsko učinkovit pa je bil tudi Jure Ličen z 18 točkami. Pri domačih je najboljšo predstavo v sezoni pokazal Amir Maddred, ki je dosegel 19 točk in imel še devet skokov, a to ni niti približno zadostovalo za zmago nad razigranimi Parklji.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 19:00, ŠD Na logu

Hrastnik –  Mesarija Prunk Sežana 63:92 (16:20, 18:17, 12:30, 17:25)

Na krilih odlične igre v prvih dveh krogih, je Sežana tudi na gostovanje k neugodnemu Hrastniku odšla v vlogi favorita. Na začetku srečanja so se domači, za katere je prvič v sezoni zaigral tudi Žiga Habat, odlično zoperstavili favoriziranim Sežančanom in povedli z 8:0. Gostje so po zaostanku z 13:7 naredili delni izid 13:0, prvo četrtino pa na koncu dobili s 16:20. V drugi četrtini se jim je že uspelo odlepiti na sedem točk prednosti, a so domači po polaganju Habata izid pred polčasom znižali na 34:37. Sledil je izjemen začetek drugega polčasa Sežane, ki je z odlično igro v obrambi in hitro igro v napadu naredila nov delni izid 14:0 in povedla s 17 točkami prednosti (34:51). Po nekaj zapravljenih napadih so se nato znova razigrali in pred zadnjo četrtino povedli za 21 (46:67). S pametno igro so tudi v zadnji četrtini nadzirali tekmo in se na koncu zasluženo veselili še tretje visoke zmage v tej sezoni. Znova je blestel branilec Niko Bačvić, ki je zbral 18 točk (prosti meti 12/13), 8 skokov in 4 podaje, točkovno še uspešnejša pa sta bila Gašper Jordan Rojko s 24 točkami in Aljaž Stopar z 22. Pri domačih je najboljše igral mladi Tim Tušek, ki je ob 15 točkah imel še 8 skokov.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 19:30, Hala Tivoli

Ilirija – Ljubljana 92:55 (29:10, 24:16, 15:15, 24:17)

Na ljubljanskem mestnem obračunu so domači v Hali Tivoli mestnemu tekmecu že po prvi četrtini, ki so jo dobili z 29:10 razblinili vse upe na presenečenje. Dobro so igrali tudi v nadaljevanju srečanja, saj so s sproščeno igro v napadu dobili tudi vse ostale četrtine. Blestela sta predvsem mladi Alen Malovčič, ki je ob 17 točkah imel še 15 skokov in 6 podaj ter izkušeni Mensud Julević, ki je prav tako dosegel 17 točk, pod košem pa zbral tudi 7 skokov. Pri gostih je bil najboljši strelec 18-letni posojeni košarkar Helios Sunsov Jan Maček, ki je dosegel 12 točk.

SOBOTA, 19.10.2019, OB 20:00, ŠD Poden

LTH Castings – Celje 81:94 (20:33, 20:25, 23:20, 18:16)

Po uvodnem porazu proti Postojni so košarkarji Celja prišli v Škofjo Loko izredno motivirani in željni prve zmage. To se je poznalo tudi na parketu, saj so ob izjemni igri v napadu prvo četrtino dobili z 20:33. Izredno strelsko uspešni so bili tudi v drugi četrtini, saj so v 15. minuti srečanja po trojki Miloša Miljkovića povedli že za 20 (27:47), v tistem trenutku pa je njihov met za tri točke znašal izjemnih 7/9. Do polčasa smo nato le spremljali bolj izenačen obračun, Celje pa je ob odmoru vodilo za 18 (40:58). Celjani so z učinkovito igro v napadu tekmo kontrolirali tudi v tretji četrtini, domači pa so z trojko tik pred koncem zaostanek le nekoliko znižali, na 15 točk. V zadnji četrtini so domači na začetku nekoliko zapretili, a so gostje stvari hitro znova postavili na svoje mesto in tekmo mirno pripeljali do konca. Pri gostih sta bila z 19 točkami najboljša strelca Tadej Tabak (še šest skokov) in kapetan Rene Žvan, ki je podelil tudi pet asistenc. Domači niso imeli izrazito razigranega košarkarja, največ točk pa so dosegli Anže Germ (14), Matic Sirnik (13) in Matic Vesel (12).

SOBOTA, 19.10.2019, OB 20:30, ŠD Lucija

Portorož – Troti 69:89 (10:29, 16:16, 25:23, 18:21)

V zadnjem obračunu dneva je Portorož gostil Trote, ki so na obalo prišli v izjemni formi. Kvaliteto in odlično formo so prikazali že na samem začetku tekme, saj so po zadetem prostem metu Bojana Krivca povedli s kar 2:21! Domači so v nadaljevanju le začeli zadevati, prva četrtina pa se je končala z 10:29. V drugi četrtini smo spremljali precej bolj enakovredeno tekmo, razlika pa je ob polčasu ostala enaka tisti po desetih minutah (26:45). Portorož se je v tretji četrtini po polaganju Luke Rožanca približal na le enajst točk zaostanka, a so gostje razliko pred zadnjo četrtino znova dvignili na bolj varnih 17. Vse dvome o zmagovalcu so Troti razblinili dobrih pet minut pred koncem, ko so po polaganju Martina Mežana povedli za 20, domači pa se do konca srečanja več niso uspeli približati. Izjemno tekmo v vrstah Trotov je ponovno prikazal izkušeni Črt Ristič, ki je dosegel 27 točk, nad njim pa je bilo storjenih kar 11 osebnih napak. Z 21 točkami je bil ob odličnem metu iz igre (9/13) razigran tudi Martin Mežan. Pri domačih je Nejc Zupan dosegel 18 točk in dodal še pet asistenc, 14 pa jih je ob povratku dosegel Luka Rožanc nad katerim je bilo napravljenih tudi osem osebnih napak.