17-letna suša Krke v Podgorici se nadaljuje

Košarkarji Krke niso uspeli dopolniti zmagovitih podvigov Cedevite Olimpije in Koper Primorske v ligi ABA. Na gostovanju v Podgorici je bila premočna Budućnost (80-60).

Krka v zadnjih sedemnajstih letih zmage v glavnem mestu Črne Gore ne pozna. Zadnja zmaga Dolenjcev na gostovanju v Podgorici sega v, sedaj že kar oddaljeno, leto 2002. Tudi tokrat Budućnost Novomeščanom ni pustila niti najmanjših možnosti za zmago.

Budućnost je Krki pobegnila v zadnjih petih minutah druge četrtine, z delnim izidom 14-0. Prednost je tako znašala 41-25, po odmoru pa se je zgolj še povečevala. Veliko težav so Slovencem povzročali predvsem Hassan Martin (10 točk, 8 skokov), Justin Cobbs (13 točk, 3 podaje) in Petar Popović (12 točk, 1 skok).

Daleč najboljši igralec Krke je bil Ivan Ramljak z 12 točkami in statističnim indeksom 13, a je imel premalo ponoči soigralcev.

Z zmago se je Budućnost vrnila na zmagovita pota, Krka pa ima sedaj ob dveh zmagah tudi dva poraza.

Avtor: Timotej Prosenc