2.SKL: Troti tudi v novo leto krenili z zmago

LTH CASTINGS – TROTI 67:73 (14:13, 14:18, 9:23, 30:19)

V Športni dvorani Poden je škofjeloški LTH Castings gostil favorizirane Trote. Po nervoznem začetku na obeh straneh so si prvi nekoliko višjo prednost nabrali Troti v 7. minuti (5:11), toda domači so še pred koncem prve četrtine ponovno prevzeli vodstvo (14:13). Moštvi sta bili zelo izenačeni tudi v drugi četrtini, v samem zaključku prvega polčasa pa so si Troti po trojki Žige Verbiča le uspeli priigrati prednost treh točk (28:31). V tem stilu so gostje nadaljevali tudi drugem delu igre in v 27. minuti srečanja so po polaganju Bojana Krivca prvič povedli za več kot 10 točk (33:44). Prednost so do konca tretje četrtine še povišali in pred zadnjimi desetimi minutami igre so imeli zalogo 17 točk (37:54). Domači se niso predali in po dobrih dveh minutah igre v zadnji četrtini je prednost znašala le še sedem (49:56). Troti so nato vse do zadnjih dveh minut srečanja razliko držali nad deset točk, nato pa sta tri trojke zapored zadela Jernej Andolšek Heine in Matic Urbas, razlika pa je 45 sekund pred koncem znašala le še pet (65:70). V naslednjem napadu je trojko nato zadel Jure Prus (65:73) in razblinil vse upe domačih po morebitnem popolnem preobratu. Najboljša strelca obračuna sta bila Rok Savič in Bojan Krivec s 16 točkami, z vsestransko igro pa se je izkazal tudi novinec v moštvu Jure Ličen (14 točk, osem skokov in pet asistenc). Pri domačih je 11 točk dosegel Matic Sirnik, statistiko pa je napolnil tudi Jernej Andolšek Heine z sedmimi točkami, osmimi skoki, sedmimi asistencami in tremi pridobljenimi žogami.