2.SKL: Sežana zanesljivo do nove zmage

PVC NAGODE POSTOJNA – MESARIJA PRUNK SEŽANA 58:100 (14:19, 15:22, 16:34, 13:25)

Obračun v Postojni se je začel po željah Sežane, ki je po košu Nika Bačvića povedli z 2:7. Domači so še pred koncem prve četrtine izid izenačili, prvih deset minut igre pa je vseeno pripadlo gostom z izidom 14:19. Z boljšo igro v obrambi so igralci Sežane v drugi četrtini počasi povečevali razliko in na odmor odšli s prednostjo 12 točk (29:41). Po izenačenem začetku drugega polčasa so favorizirani gostje iz Krasa stopili na plin in po seriji 18:3 v 27. minuti tekme povedli že za 26 točk (40:66). Oba trenerja sta v nadaljevanju srečanja nekoliko več priložnost ponudila tudi mlajšim igralcem, razlika pa je vse do konca naraščala in na koncu znašala kar 42 točk. Najboljši strelec srečanja je bil z 20 točkami Aljaž Stopar, 14 točk pa je dodal Timothy Cole. Pri domačih sta dvomestno število točk presegla le Teo Šimović (15 točk) in Klemen Muha (12 točk).