Luka Dončić z izjemno statistiko, a brez pomoči soigralcev proti Hornetsom #video

Oslabljeni Telički so morali po podaljšku priznati prenoč Sršenom iz Charlotta (120-123) in to kljub novi izjemni predstavi Luke Dončić, ki je dosegel še deseti letošnji trojni dvojček (39 točk, 12 skokov, 10 asistenc). Dallas Mavericksi so še vedno igrali zelo oslabljani, brez Kristapsa Porzingisa, Tima Hardawaya Jr. in Ryana Broekhoffa.

Tekma je bila polna preobratov. Prvi polčas so s precejšnjim naskokom dobili gostje (44-57), nato pa je sledila izjemna tretja četrtina Dallasa, ki so jo domači dobili kar s 40-23. Na začetku zadnje četrtine je Dončić povišal na 94-82 in kazalo je, da imajo Mavsi tekmo v rokah, a se Hornetsi niso dali. Terry Rozier (29 točk) je izilil podaljšek, potem ko je Luka zgrešil zmagovito trojko. Cruise je bil odločilni faktor tudi v podaljšu, s trojko 41 sekund pred koncem.

Že vso sezono opozarjam, da tekmeci igrajo zelo grobo proti Dončiću. Res je izjemen igralec in seveda ga bodo pokrivali z vsemi sredstvi. Res nisem zadovoljen, ko vidim, da je vseskozi popraskan po rokah. To se ne bi smelo dogajati,” je bil s sojenjem izraziti nezadovoljen Rick Carlisle. Dončiću se je sicer poznala tudi utrujenost, saj je igral kar 42 minut.

DALLAS – CHARLOTTE
120:123 (20:32, 24:25, 40:23, 19:23)
Dončić 39 (14/32 iz igre, 5/15 za tri, prosti meti 6/6), 12 skokov in 10 podaj v 43 minutah), Kleber 24, Finney Smith 15 in 8 skokov, S. Curry 12, Powell in Barea po 11, Jackson 6, Brunson 2; Rozier 29, Graham 27 , Washington 19, Bridges in Biyombo po 11, Zeller 10, Williams 7, Bacon 6, Monk 3.

Avtor: Timotej Prosenc