2.SKL: Tekma v Celju odločena šele v zadnji minuti

CELJE – HRASTNIK 65:69 (8:15, 13:13, 19:28, 25:13)

Gostje so tokrat nastopili brez enega najboljših posameznikov prejšnjega kroga Nika Gregorčiča, ki bo zaradi poškodbe gležnja še nekaj časa odsoten iz igrišč. Prvi koš na srečanju so dosegli Celjani, nato pa je Hrastnik nanizal 11 zaporednih točk in po manj kot štirih minutah igre povedel s 2:11. Domači so bili v prvi četrtini precej nerazpoloženi v napadu, saj so dosegli le osem točk, četrtina pa se je končala z izidom 8:15 za Hrastnik. Gostje so nato takoj na začetku druge četrtine uspešno zaključili dva zaporedna napada in prvič povedli za 10 (10:20). Celjani so odgovorili z delnim izidom 11:2 in zaostanek je po polaganju Amarja Ejupa ponovno znašel le eno točko (21:22). Domači v zadnjih treh minutah prvega polčasa več niso niso zadeli, Hrastnik pa je na odmor odšel s prednostjo sedmih točk (21:28). Gostje so odlično odprli tudi drugi polčas in v dobri minuti igre v drugem delu so prednost povišali kar na 15 (21:36), razliko pa so do konca tretje četrtine celo dvignili na 16 (40:56). Ko je trojko v zadnji četrtini zadel Dejan Bunčič in prednost povišal že na 19 točk, je vse kazalo na to, da je tekma že odločena. Toda Celjani se niso predali in razliko so vztrajno topili do zaključka tekme. Po trojki Marka Matijevića dobro minuto pred koncem je bila prednost Hrastnika le še štiri (65:69), a so bili do konca srečanja v napadu neuspešni igralci obeh moštev, tako da je Hrastnik prišel do desete letošnje zmage. Najboljši igralec Hrastnika je bil Matic Babič, ki je 16 točkam dodal še 10 skokov in štiri asistence. Dvomestno število točk je presegel še izkušeni Gašper Ovnik (12 točk). Pri domačih je veliko dela pod košem opravil Nejc Buda, ki je zabeležil 18 točk in 12 skokov, 14 točk pa je dodal še Tadej Tabak.