2.SKL: Ljubljana večji del tekme konkurenčna favoriziranim gostom

LJUBLJANA – TRIGLAV 66:96 (22:25, 18:16, 18:24, 8:31)

Prvi obračun v letu 2020 smo lahko spremljali v športni dvorani OŠ Alojzija Šuštarja med vodilnim Triglavom in zadnjeuvrščeno Ljubljano. Tekmo so boljše začeli gostje, ki so že v prvi minuti povedli z 0:5. Ljubljana je po zaostanku s 6:10 hitro nanizala osem zaporednih točk, a je bil Triglav v zaključku četrtine znova boljši nasprotnik in po prvih desetih minutah so Kranjčani vodili za tri (22:25). Obračun je bil zelo izenačen tudi v drugi četrtini, domači pa so z vztrajno in nepopustljivo igro ves čas držali priključek. Končni izid prvega polčasa je postavil Žan Đogić, ki je dve sekundi pred iztekom igralnega časa zadel met za dve točki, zaostanek pa pri tem znižal le na eno točko (40:41). Domači so z dobro igro nadaljevali tudi v drugem polčasu in takoj na začetku po trojkah Grobovška in Širovnika povedli za tri (46:43). Triglav je v nadaljevanju v obrambi zaigral bolj agresivno zaigral in po delnem izidu 15:3 so povedli za devet točk (49:58), pred zadnjimi desetimi minutami igre pa je razlika znašala sedem točk (58:65). Triglavu je na začetku zadnje četrtine uspela še serija 13:4, po kateri so povedli že za 16 (62:78), razlika pa je do konca le še rastla. Prvi strelec domačih je bil Žiga Grobovšek z 17 točkami, 15 točk in šest asistenc pa je dodal Žan Đogić. Pri Triglavu je tokrat Tomaž Fartek precej enakomerno razdelil minutažo med svoje košarkarje, največ točk pa sta dosegla Gaber Ožegovič (17 točk) in Tim Lotrič (15 točk). Po daljši odsotnosti zaradi poškodbe se je vrnil tudi Grega Sajevic, ki je zabeležil osem točk in devet asistenc.