2. SKL: Po dramatični končnici zmaga Triglavu, do prvih zmag Hrastnik in Medvode

Tudi po četrtem krogu ostajajo neporažena moštva Triglava, Sežane in Trotov, do prvih zmag letos pa sta prišli moštvi Hrastnika in Medvod.

SREDA, 30.10.2019, OB 17:30, ŠC Livada

Troti – Ljubljana 74:61 (24:16, 10:7, 21:20, 19:18)

Zaradi zamude gostov se je tekma na Livadi začela z 20 minutno zamudo. Pri gostih je prvič letos zaigral Jakob Stražar, kar se je poznalo v sami igri Ljubljane, domači pa so pogrešali Črt Rističa, ki je blestel v uvodnih krogih. Gostje so na krilih Stražarja tekmo bolje odprli in povedli z 2:7. Sledila je totalna ofenziva favoriziranih domačinov, ki so po trojki Bojan Krivca v 7. minuti igre naredili delni izid 15:0 in povedli z 17:7. Tudi druga četrtina se je začela po njihovih notah in hitro so povedli že za 16 (34:18). V nadaljevanju četrtine se je napadalno ustavilo obema ekipama, domači pa so na odmor odšli s prednostjo 11 točk. Ekspresno so Troti razliko po dveh zadetih prostih metih Davida Mervarja znova povišali in povedli za 21, kar je bilo največ na tekmi. Gostje se niso predali in do konca četrtine so razliko znatno zmanjšali (55:43). V zadnji četrtini so se sicer dvakrat približali na razliko manjšo od desetih točk, a so Troti ostali zbrani in tekmo zasluženo dobili. Pri domačih je najboljšo tekmo odigral Rok Savič, ki je ob 11 točkah zbral še 11 skokov, točkovno še nekoliko uspešnejši pa je bil Jure Prus (12 točk). Pri gostih, ki so se pokazali kot dostojen nasprotnik pa je na prvi tekmi letos Jakob Stražar zbral 14 točk in pet skokov, dvojni dvojček pa je dosegel Žiga Grobovšek (12 točk in 11 skokov).

SREDA, 30.10.2019, OB 18:30, ŠD Planina

ECE Triglav – Ilirija 75:72 (22:13, 15:20, 19:28, 19:11)

V Kranju smo v sredo lahko spremljali izjemno izenačen obračun, ki se je končal z dramatično končnico. Gostje so prišli okrepljeni s posojenim Petrom Vujačićem, ki je debitiral v drugoligaški konkurenci. Po izenačenem začetku si je Triglav po dveh zaporednih koših Gabra Ožegoviča v sami končnici prve četrtine le nabral nekoliko občutnejšo prednost (22:13). Z dobro igro so domači nadaljevali tudi v drugi četrtini in razliko še povišali, največ je znašala 14 točk. Ilirija je v nadaljevanju zaigrala boljše, po trojki Alena Malovčiča pa so v zadnjem napadu prvega polčasa čisto približali (37:33). Ljubljančani so agresivno zaigrali tudi v drugem delu in po trojki Miloša Varagiča po dolgem času tudi povedli (42:45), razlika pa je ob koncu četrtine znašala pet točk (56:61). Domači so se pobrali in pet minut do konca srečanja izid izenačili. Na koncu je sledila infarktna končnica; Varagič je 63 sekund pred koncem zadel trojko za vodstvo Ilirije z 71:72, takoj pa mu je trojko vrnil Grega Kuralt (74:72). Ilirija je v naslednjem napadu zgrešila trojko, po prekršku Varagiča pa je Rok Jakobčič za Triglav zadel le en prosti met (75:72). Ilirija je imela napad za izenačenje, a je trojko zgrešil Malovčič. Žogo je po obrambnem skoku Triglava nato ukradel Varagič, a jo je Bajc hitro zapravil. Po minuti odmora je bila storjena osebna napak nad domačim kapetanom Vojičićem, ki pa je zgrešil oba prosta meta. Ilirija je imela še eno priložnost za izenačenje, a so po minuti odmora žogo zapravili zaradi napake petih sekund pri izvajanju avta in zmaga je ostala doma. Z naskokom najboljši igralec srečanja je ponovno bil Gaber Ožegovič, ki je zbral 26 točk, 14 skokov in 5 asistenc, veliko strelsko pomoč pa je imel še v Gregi Kuraltu (19 točk). Pri gostih, ki so za tri točke metali kar 40-krat, ob tem pa zadeli 11-krat (28 % uspešnost), je znova blestel Alen Malovčič, ki je ob 20 točkah imel še 14 skokov (pet v napadu), a to ni zadostovalo za drugo zaporedno zmago Ilirije.

SREDA, 30.10.2019, OB 19:00, SŠ Srečka Kosovela

Mesarija Prunk Sežana – LTH Castings 88:83 (24:19, 29:19, 15:24, 20:21)

Domači so lov na četrto zmago začeli udarno, saj so po treh minutah povedli z 10:2. Rezultat je bil po zadetem prostem metu Nika Kučeja že 24:12, v zadnji minuti četrtine pa so gostje dosegli sedem zaporednih točk in znižali na pet točk zaostanka (24:19). Sežana je bila boljši nasprotnik tudi v drugi četrtini in do polčasa so uspeli razliko povišati na 15 točk (53:38). Gostje so precej bolj zbrano zaigrali v nadaljevanju srečanja in počasi topili razliko, po trojki Matica Sirnika pa je ta znašala le še šest točk (66:60), enako pa je ostalo do začetka zadnje četrtine. Domači so v uvodnih minutah zadnjega dela znova povedli z dvomestno prednostjo, a se gostje niso predali, minuto do konca pa so znižali na pet točk zaostanka. Vse upe na preobrat je razblinil Aljaž Stopar, ki je 35 sekund do konca zadel polaganje za 88:81, gostje pa nato niso več uspeli resneje ogroziti zmage. Pri domačih je bil najboljši strelec Aljaž Stopar, ki je dosegel 26 točk. Znova je soigralce odlično razigraval Niko Bačvić, ki je 15 točkam dodal še 10 asistenc ter pet skokov, pod košem pa je svoje delo opravil Timothy Cole s 15 točkami in šestimi skoki ob 100 % metu iz igre. Gostje so imeli napadalno razpoložene predvsem tri igralce; Matic Sirnik je dosegel 25 točk, 18 jih je dodal Anže Germ, 16 pa Gregor Jakhel Kolarevič.

SREDA, 30.10.2019, OB 20:15, ŠD Medvode

Brinox Medvode – PVC Nagode Postojna 78:60 (24:10, 21:19, 15:14, 18:17)

Domači so že takoj na začetku srečanja pokazali veliko željo po prvi zmagi in prvo četrtino dobili z 24:10. Razlika je že v 16. minuti srečanja po zadetem prostem metu Davida Puriča znašala velikih 26 točk (41:15), gostje pa so se po polaganju Amira Maddreda tik pred tem koncem polčasa le uspeli nekoliko vrniti v igro (45:29). V tretji četrtini nobenemu izmed moštev ni uspelo napraviti večje serije, pred zadnjim delom pa so Medvode vodile za 17. Domači so tudi v zadnji četrtini vztrajno polnili koš Postojne, razlika pa se je ves čas gibala okrog 20 točk. Gostje v zadnjih desetih minutah niso uspeli ogroziti zmage košarkarjev Medvod, ki so se na domačem terenu tako veselili prve letošnje zmage. Prvi strelec domačih je bil Janez Korošec, ki je zbral 15 točk, pet skokov in pet podaj, odlično tekmo pa je prikazal tudi Jure Bavdek, ki je 11 točkam dodal šest skokov in sedem podaj. Pri gostih se je najbolj izkazal center Amir Maddred, ki je ob 20 točkah zgrabil še devet odbitih žog, 15 točk pa je dodal Blaž Abram.

SREDA, 30.10.2019, OB 21:00, OŠ Maksa Pečarja

Parklji – Hrastnik 72:77 (23:14, 23:26, 14:11, 12:26)

Domači so lov na tretjo zaporedno zmago začeli udarno in pri zaostanku z 11:14 napravili delni izid 12:0 ter prvo četrtino dobili s 23:14. V drugi četrtini smo lahko spremljali izenačen obračun, nobeno izmed moštev pa si zaradi odlične napadalne igre na obeh straneh ni uspelo priigrati večje prednosti v tem delu igre, rezultat pa je ob polčasu znašal 46:40 v korist Parkljev. Podobno izenačeno, a precej manj uspešno napadalno igro smo lahko spremljali tudi v tretji četrtini. Domači so po trojki najboljšega igralca preteklega kroga Adriana Hirschmanna povedli za 11 (58:47), pred zadnjo četrtino pa novem košu Hirschmanna obdržali prednost devetih točk (60:51). Gostje se niso predali, preobrat pa so začeli delati že takoj na začetku zadnjega dela igra. Po košu Tima Tuška je razlika v 34. minuti tekme znašala le še tri točke (62:59), po še enem njegovem košu pa so dobre tri minute pred konca po dolgem času znova povedli (66:67). Razliko so pred zaključkom še povečali, tekma pa se je dokončno odločila 22 sekund pred koncem, ko je ob vodstvu Hrastnika za pet točk trojko pri domačih zgrešil Boris Jeršin, na drugi strani pa je polaganje zadel Žiga Habat. Gostje so tako do prve letošnje zmage prišli v velikem slogu, saj so v gosteh po preobratu ugnali Parklje, ki so bili na zadnjih tekmah v odlični formi. Domačim ni pomagala niti nova izjemna predstava Igorja Tratnika, ki je dosegel 28 točk, ob tem pa podelil še tri blokade. Gostje so si točke precej bolj enakomerno razdelili; 16 jih je dosegel Matic Babič, 14 jih je dodal Gašper Ovnik, 13 pa Dejan Bunčič in Žiga Habat, ki je z 11 skoki dosegel tudi dvojnega dvojčka.