2. SKL: Medvode ostajajo v igri za končnico

LTH CASTINGS – BRINOX MEDVODE 55:70 (17:19, 13:14, 14:17, 11:20)

V ŠD Poden smo v soboto lahko spremljali obračun med LTH Castingsom in Medvodami, ki se oba borita za mesto v končnici 2. SKL. Uvodne minute so pripadle domačim košarkarje, ki so po trojki Luke Gruma povedli za osem točk (17:11). Gostje so na to odgovorili z delnim izidom 10:0, ki je segal še na začetek druge četrtine in ponovno prevzeli vodstvo (17:21). Razlika je nekaj minut kasneje narasla na osem, domači pa so do polčasa zaostanek znižali na tri točke (30:33). Gostje so v nadaljevanju ves čas vodili, Škofjeločani pa so držali priključek vse do 34. minute, ko je bil na semaforju izpisan izid 52:56 v korist Medvod. Škofja Loka je v zadnjih nekaj manj kot sedmih minutah srečanja uspela doseči le tri točke, tako da so Medvode zasluženo slavile zmago s 15 točkami razlike. Najboljši strelec Medvod je bil tokrat Janez Korošec, ki je 18 točkam dodal še 12 skokov, 13 točk pa sta zabeležila David Purič in Jure Bavdek. Pri domačih sta edina mejo desetih točk presegla Luka Grum (18 točk) in Luka Kureš (11 točk.