Krka uvodni del tekmovanja sklenila z zmago

V derbiju zadnjega kola so Novomeščani dosegli zmago v dvoboju z Rogaško in se na vsega zmago zaostanka približali branilcem naslova iz Kopra. Sam izid je bil na koncu manj pomemben, saj sta si obe ekipi predčasno zagotovili igranje v Ligi za prvaka.

1. SKL

18. kolo

Ponedeljek, 3. februar

KRKA : ROGAŠKA 70:54 (15:20, 19:7, 23:14, 13:13)
Krka: Pašalić 9, Đapa 5, Jošilo 6, Stergar 7, Ramljak 9, Jančar Jarc 6, Škedelj 4, Stipaničev 6, Fifolt 2, Balažič 4, Lapornik 12.
Rogaška: Fon 10, Washington 8, Miličević 11, Vujasinović 5, Čevizović, Božak 8, Sivka 2, Durnik 6, Čigoja 4.

Začetek tekme je potekal po notah Krkašev, ki so hitro povedli s 6:0, nato 9:6, a v drugem delu nepričakovano popustili in 47 sekund pred koncem četrtine zaostajali s 13:20. V drugi četrtini so bili gostje brez idej v napadu, kar so gostitelji izkoristili za delni izid 6:0 in vodstvo, predvsem pa so gladko dobili končnico polčasa in si priigrali prvo občutnejšo prednost.
Kdo je gospodar na parketu dvorane slovenskega olimpionika Leona Štuklja, so gostitelji potrdili v tretjem delu, ko je razlika narasla na 16 točk. Varno razliko so Dolenjci za 11. prvenstveno zmago obdržali tudi v zadnjem delu in še drugič v rednem delu dobili medsebojni dvoboj.
Pri gostiteljih je z 12 koši izstopal Luka Lapornik, ki je edini dosegel dvomestno število točk. Pri Rogaški je bil z 11 koši najbolj učinkovit Ivan Miličević, točko manj je dosegel Miha Fon.