Zmaji so se Trentu oddolžili z visoko zmago

Z razigrano napadalno igro in trdno obrambno predstavo je moštvo Cedevite Olimpije v devetem kolu tekmovanja 7DAYS EuroCup z rezultatom 87:65 slavilo zmago nad zasedbo Dolomiti Energie Trento.

Cedevita Olimpija se je na tekmi devetega kola Evropskega pokala pomerila s košarkarji Dolomiti Energie Trenta, ki so se v drugi del tekmovanja 7DAYS EuroCup že uvrstili. Za ljubljansko zasedbo je bil obračun z moštvom iz Lege Basket Serie A prvi po novembrskem srečanju z Igokeo, obenem pa tudi prvi v nizu treh domačih tekem v enem tednu.

Za razliko od prvega letošnjega srečanja Zmajev z italijansko zasedbo so Ljubljančani tokrat obračun odprli s samozavestno igro v napadu, kjer so po izdelanih akcijah prihajali do odprtih metov za dve točki in le-te zadevali z visoko učinkovitostjo. V obrambni polovici igrišča je četa Jurice Golemca omejila hitre protinapade gostujočih košarkarjev, ki so se zanašali na mete z razdalje, s katerimi so dosegli 15 od svojih 35 točk v prvem polčasu. Do polovice druge četrtine sta se moštvi nekajkrat izmenjali v vodstvu, nato pa je sledila ofenziva v režiji Rion Browna, Kendricka Perrya in Jake Blažiča, ki je Ljubljačanom pred odmorom prinesla devet točk prednosti.

Ljubljanski košarkarji so obetavno predstavo iz prvega polčasa v nadaljevanju še izboljšali in svojo igro dvignili na višjo raven. Med 26. in 32. minuto srečanja je moštvo Cedevite Olimpije povezalo neverjetno serijo 20 zaporednih točk. Najvišjo prednost so košarkarji v zeleno-oranžnih dresih dosegli štiri minute pred zadnjim zvokom sirene ob rezultatu 83:48, prva tekma Zmajskega moštva v decembru pa se je končala z izidom 87:65. Zmaji so dobili bitko v skoku, ob tem pa zabeležili še štiri podaje več od tekmecev. K odlični strelski predstavi celotnega moštva je s svojim prvim košem po povratku v dres moštva iz Stožic prispeval tudi Luka Rupnik, ki je tekmo končal z dvema točkama in dvema skokoma.

Največ preglavic je obrambi gostujočega moštva ponovno povzročal Jaka Blažič, ki je italijanskim košarkarjem natresel 15 točk. Kendrick Perry se je ustavil pri 14 točkah, ki jim je dodal sedem podaj, Jarrod Jones pa je ob svojih 14 točkah zabeležil še 8 skokov. S 13 točkami in petimi skoki se je izkazal Rion Brown, svoje pa so dodali tudi Edo Murić (8 točk), Mikael Hopkins (7 točk, 6 skokov) in Alen Hodžić (5 točk).

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo na parket Arene Stožice vrnili že v četrtek ob 18:30, ko se bodo na zaostalem srečanju petega kola 7DAYS EuroCupa pomerili z moštvom Promitheasa Patrasa. Ljubljansko moštvo se bo z zasedbo s Peloponeza srečalo še v zadnjem obračunu skupinskega dela Evropskega pokala, ki bo na sporedu 16. decembra, ob 17:30. Obe evropski tekmi Zmajev si boste navijači lahko v neposrednem televizijskem prenosu ogledali na Šport TV.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
“Čestitke fantom. Imeli smo dovolj časa za pripravo. Največjo nevarnost, skok v obrambi, smo v drugem polčasu odlično nadzorovali in posledično dosegali lahke koše. Po zadetih metih za tri točke smo pridobili samozavest in srečanje mirno pripeljali do konca.”