Vodilna Krka brez težav premagala Triglav

Ljubljana – V prvi tekmi 11. kola 11.SKL je Krka brez posebnih težav ugnala ECE Triglav. Ostale tekme istega kola bodo odigrane v sredo in soboto.

1.SKL
11. kolo
Torek, 8. december

KRKA : ECE TRIGLAV 86:57 (28:16, 14:21, 21:25, 16:22)
Krka: Medved 7, Stergar 16, Jančar Jarc 1, Stipčević 9, Vrabac 5, Barič 4, Kosi 10, Škifić 2, Škedelj 2, Lapornik 15, Rebec 3, Vučetić 12.
ECE Triglav: Praljak 2, Ješe 2, Ožegovič 6, Stavrov 16, Milašinović 12, Rodič 12, Urbiha 5, Smrekar 2.
CELOTNA STATISTIKA
Po prvem porazu v sezoni 1. SKL prejšnji teden v Šenčurju so se košarkarji Krke hitro vrnili na zmagovito pot. V enajstem kolu so doma premagali zadnjeuvrščeni ECE Triglav, ki tudi po osmem nastopu ostaja brez zmage. Zmaga Novomeščanov ni bila vprašljiva. Gostje iz Kranja so držali ravnovesje manj kot deset minut. Krka je dobila vse četrtine, najbolj prepričljiva pa je bila v tretji (22:12).
Pri domačih se je med strelce vpisalo vseh dvanajst igralcev – Leon Stergar je ob metu 5:9 dosegel 16 točk, Luka Lapornik pa v šestnajstih minutah 15 (met 5:7), v vrstah ECE Triglava pa je bil prvi strelec Andrej Stavrov (16).
To je bila prva od sedmih tekem ta teden v 1. SKL.

Krka bo naslednji ponedeljek gostovala v Domžalah, ECE Triglav pa bo 12. decembra igral gorenjski derbi proti GGD Šenčurju, v okviru 9. kola.