Zmagi igralcev Polzele in Ilirije

Ljubljana – V Ligi Nova KBM se je z zadnjima dvema tekmama zaključilo 2. kolo, v katerem sta bili danes uspešni ekipi, ki sta gostovali. V Kranju so slavili igralci iz Polzele, pri katerih so trije igralci presegli mejo 20 doseženih točk. V Laškem pa igralci Nutrispointa Ilirije niso imeli težav z domačo zasedbo.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
2. kolo
Sobota, 9. oktober

ECE TRIGLAV : HOPSI POLZELA 84:97 (18:22, 9:21, 30:30, 27:24)
ECE Triglav: Hrovat 3 (1:1), Urbiha 7, Praljak 16, Maček 7, Milašinović 22 (3:4), Eržen 10 (2:2), Smrekar 10, Čabrilo 4 (4:4), Muratović 5 (1:2).
Hopsi Polzela: Rizman 23 (3:3), Oberlajt 3 (3:4), Besedić 23 (4:4), Omladič 1 (1:1), Glavan 2, Vranjkovič 8, Vašl 26, Goltnik 11 (2:2).
CELOTNA STATISTIKA
Hopsi so prepričljivo dobili dvoboj ekip, ki sta izgubili v uvodnem kolu. ECE Triglav so nadigrali predvsem v drugi četrtini, ki so jo dobili z 21:9. Hopsi so prevladovali v skoku, metu za tri točke, predvsem pa so imeli v svojih vrstah tri igralce, ki so presegli mejo dvajsetih doseženih točk oziroma so skupaj dosegli 72 točk Hopsov.
Miha Vašl je vknjižil 26 točk ob metu 6:9 za tri točke (skupno met 10:14, 7 podaj, indeks 30), Jure Besedić je dodal 23 točk (9 skokov), Jan Rizman pa prav tako 23 točk (trojke 4:7, 5 skokov). Skupaj z Ivanom Goltnikom (trojke 3:7) so Hopsi zadeli 16 trojk, skok so dobili z 39:28, najvišjo razliko pa so dosegli v zadnji četrtini pri 94:67.
V tretjem kolu, 16. oktobra, bo ECE Triglav gostoval v Podčetrtku, Hopsi pa bodo gostili zasedbo Gorenjske gradbene družbe Šenčurja.

ZLATOROG LAŠKO : NUTRISPOINT ILIRIJA 75:94 (23:23, 12:25, 20:19, 20:27)
Zlatorog Laško: Medved 8 (3:3), Filipič 1 (1:2), Copot 20 (2:2), Kellner 13 (2:3), Miljković 10 (2:4), Grušovnik 2, Dragan 13 (1:3), Kerič 8.
Nutrispoint Ilirija: Pavliha 2 (0:3), Duščak 5 (1:3), Pajić 13 (1:2), Jurkovič 12 (4:6), Bačvič 10 (5:6), Kureš 11 (2:2), Ciani 16 (2:4), Habot 7 (2:2), Vončina 18 (4:4).
Novinci v elitni druščini so zabeležili prvo zmago v Ligi Nova KBM. Po uvodnem porazu doma z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur so v drugem kolu v gosteh ugnali Zlatorog, ki je tako ena od dveh ekip v prvenstvu še brez zmage.
Ljubljančani so prikazali borbeno in zavzeto predstavo ter bili večji del srečanja v prednosti. Domači so se za trenutek približali pred zadnjo četrtino (53:59), a je mlada in raznovrstna zasedba gostov uspešno odbila napad.
Šest igralcev Ilirije je imelo dvomestne številke. Izstopali so Saša Ciani s 16 točkami in 10 skoki (met 7:10), Luka Vončina z 18 točkami (trojke 4:7) in Marko Pajić (13 točk, 7 skokov). Pri domačih je Jan Copot dosegel 20 točk in zbral devet skokov (statistični indeks 25).
Zlatorog bo naslednjič aktiven, ko bo 17. oktobra gostoval pri Helios Suns, Nutrispoint Ilirija pa bo dan kasneje gostila Šentjur.