Zmaga Olimpije na zadnji domači tekmi leta proti SC Derby

Alen Omić (vir: cedevita olimpija)

Košarkarji Cedevite Olimpije so prepričljivo dobili zadnjo domačo tekmo v tem koledarskem letu. V okviru 12. kola regionalne lige so bili z 88:78 boljši od ekipe SC Derby.

Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v regionalnem tekmovanju prišli do sedme zmage. Na sobotnem obračunu so bili boljši od tekmecev iz Podgorice. Dvoboj v Areni Stožice se je končal z rezultatom 88:78.

Ljubljančani so vodili skoraj vseh 40 minut tekme. Zaostajali so le ob koncu prve četrtine (22:23) ter na začetku druge, najvišje vodstvo Črnogorcev pa sta bili dve točki. Košarkarji Cedevite Olimpije so si do glavnega odmora priigrali ugodno prednost (48:39), v drugem delu srečanja pa so jo še povečali. Po tretji četrtini je bil rezultat 72:58 v korist Zmajev, v zadnjih desetih minutah pa gostje niso uspeli priti do preobrata. Zeleno-oranžni so se tako prišli do zmage na zadnjem domačem obračunu v letu 2021.

Strelsko najučinkovitejši je bil Jacob Pullen z 20 točkami, dve manj je prispeval Edo Murić. Izkazal se je tudi kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 15 točk, sedem skokov in osem asistenc. Obenem je Blažič postal 20. igralec v zgodovini regionalne lige, ki ima na svojem računu vsaj 2000 doseženih točk.

Prihodnja tekma košarkarje Cedevite Olimpije čaka v sredo ob 20.45. Na gostovanju v Valencii bodo lovili novo zmago v 7DAYS EuroCupu.