Zdovc in druščina do premierne zmage

Žalgiris in Jure Zdovc

Včeraj je ekipa Žalgirisa doma gostila Panathinaikos in slavila zmago z rezultatom 76:69. Zmago so si zagotovili v prvem polčasu, predvsem po zaslugi poraznega meta iz igre gostujoče ekipe. V drugem polčasu so razliko samo še zadržali in tekmo na koncu zasluženo dobili. To je bila ob devetih porazih prva zmaga v letošnjem najelitnejšem tekmovanju.

Najučinkovitejši posameznik pri domačih je bil Arturas Milaknis, ki je prispeval 13 točk. Zoran Dragić je prispeval 5 točk, dodal en skok in podajo. Pri gostih je bil najučinkovitejši Daryl Macon, ki je prispeval 21 točk.

Žalgiris še vseeno zaseda zadnje mesto v tem tekmovanju a je to vsekakor odlična popotnica za nadaljevanje sezone in nizanje boljših rezultatov.