Liga Nova KBM: Prvi poraz Krke

Ljubljana – Z derbijem 7. kola se je le to zaključilo, zadnji zmagovalci kola pa so postali igralci Helios Suns, ki so s tem, sicer zelo oslabljeni Krki, prizadejali prvi poraz v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
7. kolo
Torek, 16. november
HELIOS SUNS : KRKA 86:80 (26:22, 22:13, 23:23, 15:22)
Helios Suns: Ferme 16 (5:5), Pašajlić 6 (3:4), Ervin 27 (6:6), Oman 8 (2:2), Jois 8 82:2), Prepelič 12 (5:8), Šantelj 9 (2:4).
Krka: Gibbs 6 (3:4), Stipčević 30 (3:5), Kosi 5 (1:2), Stipaničev 3, Škedelj 12 (3:6), Lapornik 3, Arapović 2, Macura 19 (2:2).
Novomeška zasedba je na svojem sedmem obračunu v elitnem domačem ligaškem tekmovanju doživela prvi poraz, v tej sezoni ji je prva poln izkupiček izmaknila zasedba iz osrednje Slovenije. Novomeška in domžalska ekipa sta se po današnjem medsebojnem obračunu na vrhu lestvice izenačili z zasedbo GGD Šenčur, vse tri so na uvodnih sedmih tekmah dosegle po šest zmag in doživele po en poraz.
Domžalčani so temelje za zmago postavili v drugi četrtini. V 12. minuti so zaostajali 26:27, nato pa so povsem zagospodarili na igrišču. Najbolj udarno predstavo so prikazali v končnici prvega polčasa, tik pred odhodom na veliki odmor je Carlbe Lee Ervin domžalske košarkarje popeljal do visokega vodstva z 48:31. V začetku drugega polčasa so se izbranci gostujočega trenerja Daliborja Damjanovića gostiteljem približali na šest točk (45:51 in 47:53), a nato so gostitelji znova ujeli pravi ritem in si ob koncu tretje četrtine priigrali 15 točk naskoka (68:53 in 71:56). V 34. minuti so imeli 16 točk naskoka (78:62), toda zatem zaigrali neodgovorno in tekmecem iz dolenjske prestolnice dovolili, da so jih tri minute pred koncem praktično ujeli (75:80), v razburljivi končnici pa le strli odpor gostov.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Ervin, ki je 27 točkam dodal po pet skokov in podaj, v gostujoči pa Rok Stipčević s 30 točkami in sedmimi podajami.
Domžalska zasedba bo tekmo 8. kola igrala 21. novembra, ko bo gostovala pri Nutrispoint Iliriji, Krka pa bo domačo tekmo tega kola proti Hopsom iz Polzele igrala šele 7. decembra. Pred tem jo čaka tekma devetega kola Lige Nova KBM v gosteh proti GGD Šenčur (1. december).