Zdesetkani Miami ohranja možnosti! Dragić zraven na četrti tekmi?

Miami Heat so dosegli zmago na tretji tekmi finala lige NBA. Obračun je bil v več pogledih zgodovinski, kot prvega moža pa gre izpostaviti Jimmyja Butlerja. Ob zmagi s 115-104 je dosegel 40 točk, 11 skokov in 14 asistenc in tako postal šele tretji košarkar lige NBA, ki je v finalu lige NBA vpisal trojni dvojček.

Zmaga je za Vročico še toliko bolj pomembna, saj so jo dosegli brez Bama Adebaya in Gorana Dragića, ki sta ponovno manjkala zaradi poškodb. Miami je dobil vse štiri četrtine tekme (26:2, 32:31, 27:26, 30:24), Butler pa je imel največjo pomoč v Kellyju Olynyku in Tylerju Herroju, ki sta prispevala po 17 točk, 13 jih je prispeval Robinson in 12 Crowder. Pri Jezernikih je bil prvi strelec LeBron James (25 točk, 10 skokov in 8 asistenc), a tokrat je manjkala predvsem pomoč Anthonyja Davisa, ki se je v 33 minutah ustavil pri 15 točkah.

Jimmyju Butlerju je za izjemen večer na preko Twitterja čestital tudi Dragić, čigar status je še vedno vprašljiv. Če bi Miami na tretji tekmi vpisal nov poraz bi Dragić bržkone že zaključil z igranjem v finalu, verjeti pa gre, da bo šlo na četrti tekmi na vse ali nič in, da bosta morda svojo priložnost dobila tudi Dragić in Bam.

Takoj, ko bo jasnega kaj več o možnosti nastopa Gorana Dragića bomo o tem poročali tudi na našem portalu.

Avtor: Timotej Prosenc