Novinec v 2. SKL porazil Sežano

Sobotni obračun med AKK Branikom in Mesarijo Prunk Sežana je pripadel slednjim (79-69). Mariborčani so tako ob uvrstitvi v 2. SKL dosegli še drugo zaporedno zmago, Sežana pa je vpisala prvi poraz v sezoni.

AKK Branik – Mesarija Prunk Sežana 79:69 (29:13, 15:17, 16:20, 19:19)

Tekmo je zaznamoval strelski dvoboj Aljaža Stoparja (38 točk, 8 skokov) in Tima Tomažiča (29 točk, 6 skokov, 4 asistence) ki sta imela veliko pomoč v Maticu Pristopniku (21 točk, 5 skokov, 5 asistenc), oziroma Arminu Hrštiću (25 točk, 5 skokov in 2 asistenci). Predvsem Stopar je v dresu Sežana vrhunsko začel s sezono, saj ima na prvih dveh tekmah povprečje točk kar 35,5, vseeno pa to ni bilo dovolj za razpoložene Štajerce.

Branik, ki je tekmo odigral pred 147 domačimi navijači v dvorani ŠD Lukna, si je ključno prednost nabral že v prvi četrtini. V tem obdobju igre je bil zelo pomemben prispevek Hrštića, ki je v prvih petih minutah dosegel kar 4 trojke, na celotni tekmi pa jih je dosegel 7 ob 58% metu! Prednost Branika je tako do konca četrtine narasla, Pristopnik pa je z dvema zadetima prostima metoma postavil izid prve četrtine (29-13). Druga četrtina je z minimalno razliko pripadla gostom, ki pa jim večjega znižanja rezultata ni uspelo doseči. Ob polčasu so tako Mariborčani vodili s 44-30.

Ob začetku drugega polčasa je Braniku uspel nove delni izid (12-3) in na ta način so povedli s prednostjo več kot 20 točk (56-34). Gostje so sicer zaostanek do konca četrtine uspeli več kot prepoloviti (60-50) in v zadnjem delu igra napadli gostitelje, da bi v Mariboru iztržili popoln izkupiček. Dve minuti pred koncem so se po treh zadetih prostih metih Stoparja približali na vsega pet točk zaostanka (73-68), a jim je na tej točki za kaj več zmanjkalo moči. Končni izid je nekaj sekund pred koncem postavil Tomažič in potrdil domačo zmago.

Sežana bo znova na delu v soboto, ko se bo na primorskem derbiju merila z Gorico, na isti da bo AKK Branik gostoval v Portorožu.

Avtor: Timotej Prosenc