Žan Mark Šiško s tremi trojkami za veliki povratek v Carigradu!

Žan Mark Šiško je prispeval 11 točk za Bayern, ki je po izjemnem povratku v Carigradu premagal Fenerbahče Igorja Kokoškova. Ob polčasu je turški klub vodil že za dvajset točk, končni rezultat pa je bil 71:75 v korist Bavarcev.

Za Bayern je bila to že tretja zmaga v štirih evroligaških krogih te sezone. Zadnja velja tudi za največji povratek odkar nastopajo v tem tekmovanju.

Fenerbahče si je do glavnega odmora nabral 20 točk prednosti (45:25), Šiško pa je v začetku tretje četrtine z dvema trojkama znižal na 51:41. V zadnjih desetih minutah je Bavarcem uspel delni izid 12:0 s katerim so prvič na srečanju povedli (63:67). Jan Vesely je s košem minuto in 13 sekund pred koncem Fenerbahčeju še zagotovil izenačenje (68:68), a je v naslednjem napadu za goste s ključno akcijo odgovoril Wade Baldwin. Vladimir Lučić je nato zadel pet izmed šestih prostih metov v zadnje pol minute in postavil končni rezultat.

Pokazali smo dva popolnoma različna obraza. Ob odmoru sem igralcem rekel, da se na trenutke že sramotimo. Povedal sem jim, da res nismo tako slabi. V drugem polčasu sem našel peterko, ki je igrala odlično obrambo. Drugi polčas je bil izjemen. Takega tedna Bayern še ni imel, saj smo v torek premagali Maccabi v Tel Avivu,” je bil navdušen trener Bayerna Andrea Trinchieri.

15 točk Dragića za zmago Baskonie

Zoran Dragić je z Baskonio gladko odpravil Himki. V slabih 31 minutah je dosegel 15 točk in pet skokov.

Real Madrid, v postavi katerega tokrat ni zaigral Anthony Randolph, je v gosteh klonil proti Milanu. Končni izid je bil 78:70 v korist Italijanov.

Evroliga 4. krog:
CSKA MOSKVA – ALBA BERLIN
88:93 (19:17, 32:30, 14:21, 23:25)
James 27, Clyburn 25; Fontecchio 20, Lo 15, Eriksson 13.

FENERBAHČE – BAYERN
71:75 (28:9, 17:16, 13:23, 13:27)
Vesely 25, De Colo 18; Lučić 18, Reynolds 17, Šiško 11 (1/2 za dve, 3/4 za tri), 4 podaje in 3 skoki v 20 minutah.

OLYMPIACOS – MACCABI
85:82 (15:22, 29:18, 25:26, 16:16)
Martin 16, Vezenkov 14; Wilbekin 18, Hunter 16.

OLIMPIA MILANO – REAL MADRID
78:70 (10:19, 21:23, 23:13, 24:15)
Rodriguez 25 (4/5 za dve, 3&7 za tri, prosti meti 8/8) in 7 podaj, Shields 19; Thompkins 15, Abalde 14.

BASKONIA – HIMKI MOSKVA
77:60 (15:18, 20:18, 19:11, 23:13)
Geidraitis in Polonara (10 skokov) po 20, Dragić 15 (3/9 za dve, 1/5 za tri) in 5 skokov v 31 minutah; Zajcev 17, Booker 16 in 12 skokov.