FINALE
3. tekma

Četrtek, 8. junij
HELIOS SUNS : CEDEVITA OLIMPIJA 78:82 (13:20, 24:21, 20:16, 21:25)

Helios Suns: Luke 8, Ferme 11, Mirtič 7 (1:4), Buljević 12 (0:1), Oman 4 (1:2), Tunstall 6 (2:2), Bačvič 13, Mahkovic 17 (5:5).
Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 35 (15:17), Jeremić 9, Alibegović 11, Murić 7 (0:2), Omić 11 (1:1), Dragić 7.

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili tretjo tekmo finala Lige Nova KBM proti Helios Suns z 82:78. V zmagah vodijo z 2:1 in si lahko jubilejni 20. naslov državnega prvaka zagotovijo v soboto, 10. junija, ko bo v dvorani Tivoli ob 18. uri na sporedu četrta tekma.

Ljubljančani so na pragu tretjega zaporednega naslova državnega prvaka in trojne krone na domačih parketih v sezoni 2022/23 po zmagah v superpokalu in pokalu Spar.

Do druge zmage v finalni seriji je Cedevita Olimpija prišla šele v zaključku tekme, ključno vlogo pa je odigral Yogi Ferrell, ki je dosegel 35 točk, od tega 22 v drugem polčasu.

Varovanci trenerja Mira Alilovića, ki so pred 48 urami končali polfinalni niz regionalnega tekmovanja, so še drugič zmagali v Domžalah. Podobno kot na prvi tekmi je bil Helios Suns povsem enakovreden tekmec, v končnici pa je zmagovalca odločila kakovost posameznikov.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil izjemno razpoložen Yogi Ferrell, ki je zadnji minuti in pol dosegel deset točk. S košem in dodatnim prostim metom je goste povedel v vodstvo z 72:70, njegova trojka 18 sekund pred koncem in natančno izvajanje prostih metov pa so ljubljansko zasedbo pripeljale do težko prigarane zmage.

Ferrell je tekmo zaključil s statističnim indeksom 29. Za dve točki je metal 7:11, trojke 2:5, proste mete 15:17, ob tem pa je imel še 4 podaje in 3 skoke. S 35 točkami je le za točko zaostal za rekordom lige Nova KBM v tej sezoni, ki si ga delita Jan Copot (Zlatorog) in Javon John Greene iz LTH Castings.

Za Helios Suns je Blaž Mahkovic prispeval 17 točk (trojke 4:7), 13 ob stoodstotnem metu jih je Ljubljana – V domžalski športni dvorani je bila odigrana tretja tekma finalne serije Lige Nova KBM med Helios Suns in Cedevito Olimpijo. Dvoboj je bil znova izenačen do zadnjih sekund, tudi tokrat so se zmage veselili gostujoči košarkarji, Cedevita Olimpija je slavila z 82:78 in povedla v finalu z 2:1. Četrta finalna tekma je na sporedu v soboto, s pričetkom ob 18. uri, odigrana pa bo v ljubljanskem Tivoliju.

FINALE
3. tekma

HELIOS SUNS : CEDEVITA OLIMPIJA 78:82 (13:20, 24:21, 20:16, 21:25)
Helios Suns: Luke 8, Ferme 11, Mirtič 7 (1:4), Buljević 12 (0:1), Oman 4 (1:2), Tunstall 6 (2:2), Bačvič 13, Mahkovic 17 (5:5).
Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 35 (15:17), Jeremić 9, Alibegović 11, Murić 7 (0:2), Omić 11 (1:1), Dragić 7.

Za Helios Suns je Blaž Mahkovic prispeval 17 točk (trojke 4:7), 13 ob stoodstotnem metu jih je prispeval Niko Bačvič, 12 pa Lovro Buljević (6 skokov).
prispeval Niko Bačvič, 12 pa Lovro Buljević (6 skokov).