Partizan prepričljivo premagal Cedevito Olimpijo

V prvem delu polfinala je Obradovićeva ekipa slavila s 85:70. Olimpija na tej tekmi ni imela možnosti , vendar se je zgodba v Stožicah povsem spremenila. Olimpija je slavila zmago z rezultatom 95:83, kar je bila njihova najboljša tekma sezone. Slovenski prvaki so se zavedali, da morajo za morebitno presenečenje v srbski prestolnici odigrati skoraj brezhibno tekmo, s ključnimi igralci na vrhuncu svoje igre. Vendar tokrat niso mogli doseči te popolnosti in posledično so bili daleč od zmage.

Partizan je na torkovi tekmi v Beogradu s prepričljivo zmago z rezultatom 90:71 dokazal svojo prevlado. Na domačem parketu, kjer so črno-beli navijači znova ustvarili izjemno vzdušje, so hitro prevzeli nadzor nad tekmo. V drugi četrtini so sicer za kratek čas izgubili koncentracijo, kar je omogočilo Olimpiji, da se vrne v igro, vendar so pred odmorom ponovno povečali svojo prednost. V drugem polčasu so suvereno nadzorovali dogajanje na igrišču in brez večjih težav zadržali visoko prednost, kar je zagotovilo njihovo napredovanje v finale. “Uresničili smo, kar smo si želeli – izsiliti tretjo tekmo. Vendar je začetek te tekme bil zelo slab. Partizan se je razigral in nabral samozavest, ki jo je zadržal do konca tekme,” je povedal trener Olimpije Miro Alilović.

Partizan je bil jasen favorit v tej seriji in kljub porazu v Stožicah je upravičil svoj status s prepričljivima zmagama v Štark Areni. Pod vodstvom trenerja Željka Obradovića so imeli izjemno sezono, saj so bili najboljša ekipa po rednem delu Lige ABA, v Evroligi pa so navdušili, kljub temu da so tesno zgrešili uvrstitev na zaključni turnir v Kaunasu. V finalu se bosta velika beograjska tekmeca pomerila za sedmi naslov najboljše ekipe na Jadranu. Crvena zvezda brani naslov prvaka, medtem ko Partizan lovi svoj prvi naslov po desetih letih. Finale, kot je običajno, obeta vročo tekmo.