Dončić in Dallas Mavericksi v novi sezoni še ne poznajo poraza. Po uvodni prepričljivi zmagi nad Washinghtonom so tokrat 123:116 na gostovanju ugnali še New Orleans Pelicanse.

Mavericksi so po počasnem začetku in slabi igri v obrambi že po parih minutah zaostajali z 10:4. Luka Dončić nikakor ni uspel razviti svoje igre in se razigrati, po šestih minutah je njegova statistika bila praktično prazna, vpisal je le en zgrešen met. V prvi četrtini je Dallas nasprotnikom dovolil preveč lahkih košev, s trojko tik pred koncem prve četrtine pa so domači povedli z 41:27. Precej boljše je Dallas odigral v nadaljevanju prvega polčasa, razigral se je tudi Dončić. Po trojkah Dončića in Porzingisa je razlika znašala le še pet točk (53:48), pri čemer pa se “Telički” niso ustavili in po koncu delnega rezultata 19:2 so že vodili z 55:59, na polčas pa odšli s prednostjo 72:64.

Mavericksi so odlično zaigrali tudi na začetku tretje četrtine, a so se Pelikani z nizom zaporednih točk pred zadnjimi dvanajstimi minutami povsem približali. Tekma se je nato odločala v zadnjih petih minutah, v tem delu igre pa je znova blestel Dončić. Po izenačenju na 109 je Dončić zadel met ob storjeni osebni napaki, met iz obrata pa je zadel še Jalen Brunson in 3:22 pred koncem je rezultat znašal 115:109 v korist Dallasa. New Orleans je nato zapored zgrešil kar pet metov za tri točke, naposled pa je trojko le zadel Ingram (115:112). Dončić je na to sijajno odgovoril in najprej v gneči zadel težki met, nato pa še trojko po koraku nazaj od table in odločil tekmo v svojo korist. Pelikani se več niso uspeli vrniti v igro in Dallas je prišel do zaslužene zmage z 123:116.

Slovenski as Luka Dončić je bil znova najboljši igralec tekme; ob 25 točkah je dodal še 10 skokov in 10 podaj ter dosegel nov trojni dvojček. Točkovno uspešen je bil tudi Porzingis s 24 točkami, v obrambi pa je podelil kar pet blokad. Veseli tudi dobra igra igralca s klopi Delona Wrighta, ki se je kar nekajkrat izkazal v obrambnih akcijah, obenem pa dosegel še 18 točk.

Pri gostiteljih je ob odsotnosti prvega zvezdnika Ziona Williamsona večjo vlogo znova prevzel Brandon Ingram (25 točk), 16 pa sta jih dodala Derrick Favors in Josh Hart. Razočaral je predvsem Jrue Holiday, ki je ob skromnem metu iz igre 2/11 dosegel le 8 točk.

Dončić se je z devetim trojnim dvojčkom kariere še bolj zasidral na vrhu lestvice doseženih trojnih dvojčkov pred 21. letom starosti. Sledita mu legendarna Magic Johnson z sedmimi in LeBron James s petimi.

Dallas je sezono začel z dvema zaporednima zmagama šele prvič po daljni sezoni 2004-05. Blizu vrnitve na parket je že center moštva Dwight Powell, ki ga v zadnjem mesecu muči poškodba zadnje stegenske mišice. Že pred današnjim srečanjem se je intenzivno ogreval, trener Carlisle pa pravi, da obstaja možnost, da ponovno zaigra že v nedeljo, ko Mavericksi doma gostijo Portland.

NEW ORLEANS PELICANS – DALLAS MAVERICKS 116:123 (41:27, 23:45, 29:23, 23:28)
Ingram 25 (10/20 iz igre) in 8 skokov, Favors (8/10 iz igre) in Hart 16; Dončić 25 (10/19 iz igre) 10 skokov, 10 podaj, Porzingis 24, Wright 20 (8/12 iz igre).

V posnetku spodaj pa si lahko ogledate še vse vrhunce slovenskega asa na nocojšnji tekmi: