Na uvodnem srečanju devetega kroga 2. ABA lige so Helios Sunsi po dramatičnem zaključku ugnali Sutjesko s 83:82.

Domači so boljše odprli srečanje in po prvi četrtini vodili za šest. Gostje so v nadaljevanju popolnoma obrnili potek tekme in že na začetku četrtine napravili serijo kar 17:3. Sunsi so v drugem polčasu na terenu ponovno vzpostavili ravnotežje in so do zaključke tekme popolnoma vrnili v igro. Odgovornost je v ključnem trenutku nase prevzel Blaž Mahkovic, ki je ob zvoku sirene zadel izjemno trojko in svoje moštvo popeljal do letošnje šeste zmage v tem tekmovanju.

Prvi strelec pri domačih je bil Jure Pelko, ki je dosegel 17 točk, 16 pa sta jih dodala junak obračuna Mahkovic ter Davor Konjević. Pri gostih je bil neustavljiv branilec Draško Knežević z 26 točkami, a to ni zadostvovalo za zmago nad razigranim Heliosom.